Сморід: у пошуку крайніх

Аби назавжди вирішити проблему неприємного запаху, Львову потрібно майже 430 мільйонів гривень

Аби назавжди вирішити проблему неприємного запаху, Львову потрібно майже 430 мільйонів гривень

Чиновники міськради  виявили  більше десятка причин неприємного запаху у Львові. Головною визнали те, що підприємства харчової промисловості міста несанкціоновано скидають неочищені стоки. Натомість те, що місто не приділяє достатньої уваги питанню догляду та оновленню каналізації, зарахували до другорядних. Наразі очільники Львова надіються, що органи контролю вплинуть на підприємства, а держава допоможе  грошима. 

Гордіїв вузол

Цього тижня висновки комісії, яка досліджувала це питання, заслухали депутати Львівської міської ради. 

– Перед тим, як скидати викиди у загальну каналізаційну мережу, підприємства зобов’язані локально очищати стоки на власник очисних спорудах. Далеко не всі львівські підприємства мають очисні споруди. І навіть підприємство “Ензим”, яке  витратило значну суму грошей на будівництво очисних споруд, зараз не на повну силу їх використовує, тим самим спричиняючи неприємний запах, – розповів Володимир Шевчук, заступник міського голови та голова спеціальної комісії. 

Серед інших підприємств-забруднювачів чиновник також назвав: “Світоч”, ЗАТ “Львівський жиркомбінат”, ТзОВ “Перша приватна броварня”, МКП “Винниківське”. На найближче засідання комісії влада міста запросила керівників цих  підприємств. А міський голова Львова закликав державні органи влади активніше взятися за їх перевірку і відповідно реагувати на порушення.До другорядних чинників, які можуть підсилювати неприємний запах, чиновники ратуші зарахували суху погоду і відсутність дощу. Сам міський голова впевнений, що у всьому винна… зміна повітряних потоків у місті, через неправильну забудову в деяких районах, яку дозволили депутати попередніх скликань. 

Крім того, у ратуші скромно визнали, що  місто вже багато років не приділяє належної уваги інженерії та каналізації. Зокрема, у Львові немає сучасної гідродинамічної машини для очищення каналізаційних колекторів; більшість головних каналізаційних колекторів у місті вичерпали свій експлуатаційний ресурс та потребують реконструкції або заміни;  114 вулиць, де живуть 13 864 мешканці, досі не мають каналізації. І це далеко не повний перелік проблем, пов’язаних з міською каналізацією. Завдають клопоту і несанкціоновані приєднання мешканців до системи дощової каналізації, яка до цього не пристосована, та реконструкція вулиць, оскільки під час ремонту відкривають багато колекторів та каналів. 

З’ясувалося, що у “Львів-­­­

водоканалу” навіть немає достатньо ресурсів, щоб уповні використовувати ті технології, що вже є. За кошти гранту шведського уряду реконструювали цех зневоднення мулу, який на даний час не працює на повну потужність через брак машин (!)  для його вивезення. Тож  сьогодні на переповнених мулових майданчиках є 1,5 млн тонн мулу на території 22 га.

Ціна питання

Для того, щоб усунути першочергові проблеми, місту, згідно з попередніми підрахунками, потрібно 66,1 млн грн. А загалом для нормального функціонування системи каналізування та водовідведення Львова необхідно 429,32 млн грн.

Наразі мер запропонував депутатам створити чергову комісію, аби розробити програму  фінансування відповідних заходів та виділити під них наступного року кошти з бюджету міста. Щоправда, де саме їх братимуть, не уточнили. 

КОМЕНТАР
Андрій Стасів, прокурор м. Львова:
– Ми залучили органи контролю, зокрема СЕС та екологічну інспекцію, і вони проводять перевірки на підприємствах. Наразі тривають лабораторні дослідження. Висновки і матеріали перевірок ми обов’язково отримаємо. І, якщо заходи, вжиті органами контролю, будуть недостатніми, тоді вже будемо втручатися у цю роботу. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6880 / 4.11MB / SQL:{query_count}