У костелі єзуїтів 6 грудня, у День Збройних сил України, обіцяють провести перше урочисте богослужіння

У костелі єзуїтів 6 грудня, у День Збройних сил України, обіцяють  провести перше урочисте  богослужіння

 У костелі єзуїтів 6 грудня, у День Збройних сил України, обіцяють  провести перше урочисте  богослужіння

Уряд прийняв постанову про передачу приміщень у Львові на вул. Авіаційній, 1 від Міністерства оборони до Академії наук України. Це дасть змогу нарешті перевезти книги з костелу єзуїтів у ці приміщення, а відтак звільнити церкву від архівів та відкрити її для відвідувачів. 
Історія з передачею храму Церкві почалася ще у 2010 році. Тоді депутати Львівської міськради передали у власність курії Львівської архієпархії УГКЦ будівлю церкви св. Петра і Павла, отців-єзуїтів, для проведення богослужінь. Однак, проблему з перенесенням книг ніхто розв’язувати не поспішав. 
Лише згодом міські чиновники запропонували перемістити книги у колишню їдальню військового містечка, що на вул. Авіаційній, 1, та у приміщення, де раніше був кінотеатр ім. І. Миколайчука. Приміщення, де колись був кінотеатр, влада передала Академії наук. Натомість про передачу колишньої військової їдальні довелось просити державу. Відповідно, уряд пішов назустріч львівським парафіянам та бібліотеці й віддав приміщення на вул. Авіаційній,
1 Академії наук України. 
Сьогодні в мерії запевняють: роблять усе можливе, аби пришвидшити перевезення книжкових архівів та відкрити церкву для парафіян. За словами Андрія Садового, міського голови Львова,  перше богослужіння має відбутись вже на початку грудня.
– У цьому році українські Збройні сили святкують 20-ліття від створення. Власне костел єзуїтів призначений для військових. Ми б дуже хотіли, щоб перше урочисте богослужіння відбулось 6 грудня, коли ми будемо святкувати цю річницю, – розповів мер. – Ми поставили перед собою дуже амбітну ціль. Це позиція і капелана, і військових, і бібліотеки ім. В.Стефаника. Це, зрештою, бажання міста. 
Попри те, що приміщення на вул. Авіаційній, 1 підходить для розміщення книжкового архіву, воно потребує капітального ремонту.
– Питання ремонту приміщення та адаптації його під книгосховище взяв під свій патронат наш міський голова Андрій Садовий, зараз ремонтні роботи там вже тривають, – зазначив Василь Ферштей, заступник  генерального директора біб­ліотеки ім. В. Стефаника.
Офіційно передане приміщення – лише половина справи. До початку зими потрібно встигнути перевезти понад 2 млн цінних видань з костелу на вул. Авіаційну. За словами Василя Ферштея, і бібліотека, і мерія максимально сприятимуть вчасному перевезенню книг. Погодні умови теж не завадять вивезти з храму бібліотечні фонди, все залежить від фінансових та людських ресурсів. 
– У перевезенні книг із костелу єзуїтів до нового книгосховища ми співпрацюватимемо з військовими. Дуже сподіваємося на їхню допомогу, – зазначив Василь Ферштей. – У військових є криті машини, тому, гадаю, львівський дощ не стане нам на заваді.
КОМЕНТАР
Степан Сус, настоятель храму св. апостолів Петра і Павла,головний військовий капелан курії Львівської архієпархії УГКЦ: 
- Усе залежить від того, як швидко встигнуть технічно підготувати приміщення на Авіаційній.  Якщо всі зацікавлені в збереженні храму і книг люди  докладуть зусиль,  то до 1 листопада вдасться підготувати фондосховище на вул. Авіаційній. Тоді  впродовж листопада зможемо перевозити книги. Насправді це суто технічний процес. Для вирішення цього питання створено робочу групу на чолі з міським головою. До неї входять представники міської, обласної влади, депутати ЛМР, військовослужбовці та члени наглядової ради храму св. Петра і Павла. Спільними зусиллями будемо робити все можливе, щоб до кінця листопада храм було звільнено від книг, а 6 грудня ми провели тут першу спільну молитву.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6839 / 4.09MB / SQL:{query_count}