Продано!

З молотка пішло друге за цей рік комунальне приміщення, однак план від доходів із продажу майна виконали лише на третину

З молотка пішло друге за цей рік комунальне приміщення, однак план від доходів із продажу майна виконали лише на третину

Львівська міська рада продала з аукціону  комунальне приміщення на вулиці Зиґзаґ, 10, за 646 тис. грн з ПДВ. В управлінні комунальної власності міськради цей  аукціон вважають дуже вдалим. Адже  з конкурсів та аукціонів  вдається продати  менше половини пропонованих об’єктів. Наразі зі запланованих 120 млн грн, які мали виручити з продажу майна, вдалося вторгувати лише

40 млн грн.

Це  другий аукціон, який відбувся цього року. Цього разу до продажу пропонували два об’єкти: нежитлові приміщення у будинку на вулиці Юнаківа,11, загальною площею 35,2 кв. м. Початкова ціна продажу – 113 тис. 620 грн. На цей об’єкт заявок не було. Та  приміщення площею  168,5 кв. м нежитлових приміщень на вулиці Зиґзаґ,10. Початкова ціна продажу цього об’єкта була 526 тис. 354 грн. 

За словами Юрія Сидора, начальника відділу реформування комунальної власності управління комунальної власності ЛМР, цього року міська рада намагалася продати через конкурси й аукціони 17 об’єктів. Для цього оголосила чотири аукціони  і 13 конкурсів. Однак через брак охочих купити міське майно провели лише два аукціон та шість конкурсів.  На кожному з яких продали лише по одному об’єкту. 

– Ринок перенасичений. Просто купувати, аби купувати, ніхто не хоче, оскільки не має вільних коштів, а кредити не дають. Попереднього разу ми продали з молотка приміщення  на вул. Генерала Чупринки, 28,  площею 43,8 кв. м  за 140 тис. грн при початковій ціні  100 тис. грн. І то з другого разу. Також через конкурс продали  шість об’єктів  у різних кінцях міста. Усі вони були невеликі за площею від  9-ти до 32 кв. м.  Покупцями переважно є дрібні підприємці, – зазначив Юрій Сидор. 

За його словами, та ж тенденція спостерігається  щодо викупу орендованих нежитлових приміщень. Наразі укладено 80 договорів купівлі-продажу способом викупу. За кількістю це не набагато менше, ніж торік, а от за грошовим еквівалентом доходи значно нижчі, оскільки викуповують  невеликі приміщення.

Наразі до бюджету розвитку надійшло близько 40 млн грн від продажу майна, хоча заплановано 120 млн грн.  Як зазначає Юрій Сидор, до кінця року ще планують виставити кілька великих об’єктів на конкурси й аукціони. Зокрема приміщення на пл. Ринок 28,  площею близько 300 кв. м, на нього вже надходять заявки, хоча оцінка до кінця не проведена. Також на аукціон пропонуватимуть кілька об’єктів  на вул. Шевській та величезне приміщення площею 500 кв. м на пл. Різні.  Розглядається питання про приватизацію  приміщень кількох великих готелів. Щоправда, виконати план управлінню не вдасться. “Для того, щоб виконати такий план, необхідно запропонувати на продаж майна принаймні у півтора раза більше, щоб у покупців був вибір. Тож, управління у складних умовах”, – резюмував Юрій Сидор. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8823 / 4.08MB / SQL:{query_count}