збірні крокуватимуть по-новому

Мішель Платіні запропонував нову систему відбору на Євро-2016

Мішель Платіні запропонував нову систему відбору на Євро-2016

Президент УЄФА Мішель Платіні на виконкомі Європейського союзу футбольних асоціацій запропонував нову систему відбору на фінальний турнір чемпіонату Європи. Ідею підтримали, тому вже на наступний турнір – до Євро-2016 у Франції – збірні розставлять за ранжиром. 
 У фіналі чемпіонату Європи у Франції, нагадаємо, вперше візьмуть участь 24 національні команди. Звична система відбору, ймовірно, застаріла, тому Платіні запропонував новий формат. Він передбачає розділення кваліфікаційного турніру на два етапи. При цьому найсильніші збірні братимуть участь лише на першому з них. 
 План Платіні такий: 52 команди будуть розділені на 13 груп по 4 збірні. Вони впродовж року визначають у квартетах найсильніших, які одразу потрапляють на Євро-2016. Команди, які не змогли пробитися на чемпіонат Європи з першої спроби, а таких очікується 39, будуть знову розділені на підгрупи і розіграють останні десять путівок (Франція, як країна-організатор, у відборі не бере участі). 
Суть нововведення у тому, щоб топ-збірні, такі як Іспанія, Голландія, Німеччина або Італія, вирішували завдання виходу у фінал протягом року. А під час другого етапу, від якого вони, напевно, будуть звільнені, передбачається організація виставкового турніру з їхньою участю. 
Подібні нововведення, скоріш за все, зумовлені невдоволенням представників клубів, які вважають, що матчів збірних в календарі занадто багато і для провідних гравців команд, які отримують заробітну платню насамперед у клубі, це додаткове навантаження.
Нагадаємо, це не перша новинка від Платіні. Раніше він провів масштабну реформу в системі єврокубків, внаслідок чого місце в груповому етапі змогли здобути клуби, які за колишнього регламенту ніколи б туди не потрапили. Наприклад, білоруський БАТЕ або представники Кіпру.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7077 / 4.06MB / SQL:{query_count}