У Львові не буде квартплати?

Рішення міськради може призвести до колапсу в місті

Рішення міськради може призвести до колапсу в місті

Депутати Львівської міської ради скасували чинну кварт­плату, бо вважають її незаконною та несправедливою. Міський голова та юристи ратуші запевняють: рішення про її встановлення приймалося із дотриманням законодавства та всіх необхідних процедур, а  його скасування може призвести до колапсу в місті. 

Минулого четверга бли­зько десятої години вечора  останнім питанням,  яке розглядали міські обранці  під час засідання, було скасування рішення міськвиконкому від 31.05.2011 року “Про встановлення плати за обслуговування будинків та прибудинкових територій”. 

Ініціаторам ухвали була фракція  ВО “Свобода”, яка, маючи більшість у сесійній залі, її прийняла.

– Під час громадських слухань, що передували зміні тарифів, відбулася підміна думки громади. Адже для того, щоб затвердити перелік послуг, що надають ЛКП, не потрібно жодного  мешканця. А щоб відмовитися, потрібна їх стовідсоткова присутність. Окрім цього, нам відомі численні факти про невиконання  ЛКП багатьох зазначених у договорах послуг. Нині у важкій економічній ситуації ми вважаємо недоречним піднімати тарифи на 20-30 %, – розповів “Пошті” Любомир Мельничук, голова постійної комісії депутатської діяльності та законності ЛМР.

Депутат запевнив, що тепер  діятимуть тарифи, які були затверджені рішенням міськвиконкому від 26 листопада 2010 р. При цьому фракція добиватиметься перерахунку тарифів за цей час. Щоправда, з якого джерела відшкодовуватимуть різницю, не уточнив. 

Натомість у юридичному управлінні ЛМР запевняють – підстав для скасування чинних тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій немає. 

“Рада може скасувати рішення виконкому лише через його  невідповідність Конституції або закону. Але рішення “Про встановлення тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій”, на мою думку, є законним. Нам хотілося б побачити норму закону, якому  не відповідає це рішення. Станом на сьогодні ухвала чинності не набула. Вона не підписана і не опублікована у встановленому порядку, і міський голова  її ветуватиме. Наразі  чинними є тарифи, затверджені цим рішенням, і причин для перерахунку немає”, –  резюмувала Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління ЛМР.

Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий  пропонує депутатам внести зміни у перелік  послуг  у тих будинках, де є зауваження мешканців. І застерігає: якщо депутати наполягатимуть на своєму, це зашкодить господарці міста.

– Якщо скасовується рішення про тариф, то діє “нульовий” тариф. Щоб встановити новий тариф, потрібно майже чотири місяці. А  місто потрібно прибирати, людям мають надавати послуги, люди повинні отримувати зарплатню, – певен міський голова.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4165 / 4.07MB / SQL:{query_count}