Фотовійна проти курців

Городян закликають фотографувати водіїв, які курять у маршрутках. Порушників обіцяють карати 

Городян закликають фотографувати водіїв, які курять у маршрутках. Порушників обіцяють карати 

У Львові розпочали фотоборотьбу з курінням у маршрутках. Асоціація перевізників “Львівський пасажирський транспорт” та управління транспорту і зв’язку ЛМР просять львів’ян надсилати фото водіїв маршруток, які курять за кермом під час рейсу. 

Для цього потрібно сфотографувати водія, що курить за кермом, і надіслати фото на електронну адресу управління транспорту і зв’язку ЛМР. Якщо є змога, потрібно додавати фото транспортного засобу із серійними номерами і вказаним часом порушення. 

Далі фотографію передадуть директору компанії-перевізника і на водія, який курив за кермом, накладуть дисциплінарні стягнення. Організатори наголошують, що акція безстрокова і фото прийматимуть постійно. У випадку подання на водія трьох скарг компанія-перевізник мала б його звільнити.   

“Біда в тому, що такі речі, як куріння в салоні маршрутки, стали прийнятними, – розповів Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту і зв’язку ЛМР. – Тому ця акція буде постійною. Боротьба проти куріння в маршрутках є лише першим кроком, і вона буде ефективною за умови зворотного зв’язку. Не обов’язково бути пасажиром маршрутки, будь-хто з перехожих може сфотографувати порушення”.

Такий спосіб для виявлення порушень організатори вибрали не випадково. Адже, за словами Миколи Жука, начальника управління транспорту та зв’язку міськради, письмових скарг на куріння за кермом мало, хоча цим незадоволена більшість. Більша частина скарг на водіїв стосується пільгового проїзду та хамського ставлення до пасажирів. Найчастіше скарги на куріння подають вагітні жінки та люди похилого віку. 

“Натомість тепер львів’яни можуть сфотографувати порушника навіть за допомогою мобільного телефона і потім просто скинути її електронною пош­тою. При цьому вони не витрачатимуть багато часу”, – наголосив Микола Жук. 

Своєю чергою, голова асоціації “Львівський пасажирський транспорт” Роман Лобода впевнений, що проблема полягає не лише у тютюнокурінні під час руху, але у самій культурі обслуговування. А це розмови під час руху мобільним телефоном, хамська поведінка, перевезення пільговиків. “Сьогодні ситуація склалась так, що розв’язання проблеми залежить власне від користувача транспортних послуг, тому ми вирішили залучити жителів нашого міста”, – резюмував Роман Лобода.  

У ратуші наголошують, що навіть на кінцевих зупинках маршруток водії не мають права курити в салонах автомобілів. Водночас, про облаштування  на кінцевих зупинках  спеціальних місць для куріння поки не йдеться.  

КОМЕНТАР
Руслан Козак,президент транспортної компанії ЗАТ "Ференц&К":
- Ми не маємо права стягувати штрафи з водіїв. Це було б порушенням трудового законодавства. Але маємо інші методи - це догана та звільнення з роботи. Також можемо використовувати таке покарання, як відсторонення від роботи.  Якщо хтось із нашого підприємства побачив, що водій палить за кермом, це є причиною виховної розмови з ним. Якщо матимемо фотодокази, що водії курять, матимемо більше можливостей впливати на них. Головне, щоб водії знали, що їхні порушення матимуть наслідки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7190 / 4.09MB / SQL:{query_count}