Відновити автентику

Міська влада масово добивається через суд заміни незаконно встановлених плаcтикових вікон
на дерев’яні. Галицька райадміністрація Львова скерувала 32 позови до Галицького районного суду щодо самовільного встановлення пластикових вікон у будинках, що є пам’ятками архітектури.    

Міська влада масово добивається через суд заміни незаконно встановлених плаcтикових вікон на дерев’яні

Галицька райадміністрація Львова скерувала 32 позови до Галицького районного суду щодо самовільного встановлення пластикових вікон у будинках, що є пам’ятками архітектури.                             
– Нині в Галицькому районі близько 12 тисяч дерев’яних вікон замінено пластиковими, тому ми просто змушені вжити заходів, – розповідає “Пошті” Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації. – Спочатку, перед подачею в суд, матеріали щодо порушення передають ЛКП в управління охорони історичного середовища, де складають свій протокол й  скеровують на адмінкомісію у Галицькій адміністрації. Там ухвалюють відповідну постанову, згідно зі ст. 92. Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нині маємо дві адреси, за якими було винесено і виконано рішення суду. Так, на вулиці Вірменській, 3, та на площі Ринок, 3, пластикові вікна замінено на автентичні столярні.
Загалом Галицька адміністрація вже виграла 14 схожих справ. У семи випадках позови повністю задовольнили, тобто мешканців зобов’язали замінити пластикові вікна та сплатити матеріальну шкоду, якої вони завдали пам’ятці архітектури, а в семи випадках частково – мешканців лише зобов’язали замінити вікна.
– На жаль, проконтролювати всіх порушників просто неможливо, але зараз ми спостерігаємо певний період затишшя, – каже “Пошті” Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. – Хоча методи боротьби встановлені, сам процес є досить довготривалим. Зараз створено всі умови для того, аби не нищили пам’ятки архітектури. Запроваджено програму дофiнансування реставрацiї вiкон. Заплативши за цi роботи лише 20% вiд суми, мешканцi можуть вiдновити вiконнi рами за кiлька тижнiв. У рамках цього проекту до життя повернули вже 81 вікно. Не треба забувати і про те, що пластикові вікна є надзвичайно шкідливими. Переважно, в межах економії, встановлюють такі, в яких відчиняється лише одна половина, а старі будинки не обладнані сучасною вентиляцією, яка б дозволяла “дихати” будівлям із такими вікнами, а це призведе до появи грибка і нищення штукатурки та побілки. Та й вигляд, порівняно зі старовинною дерев’яною різьбою, нікудишній.
У старовинних будинках вікна прийнято лише реставрувати, не замінюючи їх. Проте якщо за висновками експертів вони вже не пiдлягають реставрацiї або їх уже замiнювали і вони не становлять історичної цінності, то їх можна замінити, але лише на дерев’яний склопакет й після отримання спеціального дозволу з управлiння охорони культурної спадщини. Те саме стосується будинків, які є в історичному середовищі міста. За словами Лілії Онищенко, за висновками експертів можна звернутися на вул. Валову, 20, або на
вул. Богомольця, 6.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6629 / 4.09MB / SQL:{query_count}