Адаптація під Європу

На Львівщині триває реконструкція митних переході. Митні пункти пропуску області до Євро-2012 відповідати­муть загальноєвропейським нормам. Серед найцікавіших інновацій митниці — створення так званого фільтру пункту пропуску на митному переході Краковець – Корчова – з травня цього року тут працюють дві смуги — “зеленого” та “червоного” коридору.

На Львівщині триває реконструкція митних переходів

 Митні пункти пропуску області до Євро-2012 відповідати­муть загальноєвропейським нормам. Серед найцікавіших інновацій митниці — створення так званого фільтру пункту пропуску на митному переході Краковець – Корчова – з травня цього року тут працюють дві смуги — “зеленого” та “червоного” коридору.
За словами Романа Макара, начальника сектору зв’язків з громадськістю Львівської митниці, відтепер люди, які приїжджають на територію країни як туристи, зможуть уникнути загальної черги та суттєво скоротити час на проходження митного контролю. Зазвичай на митниці діє “червоний коридор”. Цю смугу перетинають громадяни з товарами, які підлягають декларуванню. Смуга “зеленого коридору” призначена спеціально для туристів. Для розмежу­вання смуг руху на переході встановлено металеві огорожі з воротами і хвіртками.
Щоб наблизити львівську митницю до європейських стандартів, у пункті пропуску Краковець – Корчова також заплановано низку заходів із автоматизації митного контролю.
– Це буде система технічних засобів, в якій людський фактор зведено до мінімуму, – зазначив пан Макар. – Під час автоматизації пропускних пунктів, до прикладу, встановлять камери для зчитування державних реєстраційних номерів вантажних автомобілів. Номери автомобілів будуть автоматично вноситись у загальну базу даних.
На реконструкцію Краковця – Корчови вже витратили більш ніж 1,8 мільйона гривень з державного бюджету. Проте цих коштів не достатньо, адже роботи на переході триватимуть до кінця наступного року.
Часткового оновлення зазнають також інші митні переходи, зокрема, Рава-Руська – Гребенне та Шегині – Медика. За інформацією прес-служби Львівської митниці, на переході Шегині триває будівництво пішого переходу. “Це буде цілком нова споруда з покращеними умовами як для працівників служб контролю, так і для громадян, які перетинають кордон. А для переміщення людей із фізичними вадами на переході буде передбачено спеціальні пандуси. На сьогодні будівельні роботи на переході виконані на 30%”, – розповів Роман Макар.
Незважаючи на комплекс робіт із будівництва та реконструкції митних переходів рух на кордоні здійснюється фактично без перешкод.
– Роботи, які зараз тривають на пропускних пунктах Львівщини, – це радше технічне переоснащення, яке є незначним. Саме тому рух на кордоні залишається стабільним, і кількість черг не збільшується, – зазначив начальник сектору зв’язків із громадськістю Львівської митниці.
Цікаво, що в рамках підготовки до Євро-2012 українські митники не лише здійснюють реконструкцію пропускних пунктів, але й напрацьовують із польськими колегами схеми спільного контролю, який суттєво пришвидшить перетин кордону.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6589 / 4.08MB / SQL:{query_count}