Між книгою і музикою

Мер Львова не хоче віддавати бібліотеці ім. Стефаника приміщення колишнього кінотеатру ім. Миколайчука, бо тримає його для когось іншого?

Мер Львова не хоче віддавати бібліотеці ім. Стефаника приміщення колишнього кінотеатру ім. Миколайчука, бо тримає його для когось іншого?

 Міністерство оборони погодилось передати приміщення колишньої їдальні військового містечка на вул. Авіаційній науковій бібліотеці ім. Стефаника. Там планують розмістити книги, які досі зберігались у костелі єзуїтів. За словами Андрія Садового, міського голови Львова, вже є проект розпорядження Кабміну про передачу приміщення на вул. Авіаційній, 1, від Міністерства оборони до Академії наук України.
Нагадаємо, ще в липні 2010-го костел єзуїтів передали у власність курії Львівської архієпархії УГКЦ. Тоді і постало питання, куди подіти майже два мільйони книг, які десятки років зберігались у костелі єзуїтів. Після довгих переговорів у березні цього року вирішили, що місто передасть бібліотеці приміщення кінотеатру ім. І. Миколайчука, що на вул. Личаківській, а також проведе переговори з військовими щодо передачі приміщення на вул. Авіаційній.
– Ми завжди деклару­ва­ли, що нам потрібно 4 тис. кв. м, щоб перенести книги із церкви, оскільки храм передано у власність курії Львівської архієпархії УГКЦ. Місто нам віддало колишній кі­­нотеатр ім.
І. Миколайчука, це десь бли­зько 800 кв. м. Також зараз, наскільки мені відомо, вирішується питання передання Міністерством оборони нам ще й приміщення на вул. Авіаційній. Ми завжди передбачали, що нам потрібні два приміщення – для книгосховища й читального за­лу, – прокоментував “Пошті” Василь Ферштей, заступник директора Львівської національної наукової бібліотеки ім. Стефаника.
Попри те, що місто пообіцяло бібліотеці приміщення колишнього кінотеатру (за відповідну ухвалу наприкінці березня проголосували міські депутати – “Пошта”), виконувати свою обіцянку, схоже, не має наміру. “Це кінотеатр, який перебуває у міській власності. Я, чесно кажучи, важко собі уявляю передачу приміщення кінотеатру ім. І. Миколайчука бібліотеці ім. Стефаника, адже там треба робити дуже великі інвестиції, мільйони й мільйони гривень. Наразі варіант вул. Авіаційної є найкращим розв’язанням проблеми і для бібліотеки, і для міста. Подальшу його долю вирішує сесія Львівської міськради”, –  зазначив у коментарі “Пошті” Андрій Садовий.
Натомість приміщення на вул. Авіаційній, за словами очільника міста, чи не ідеально підходить для книгосховища. Вже з понеділка там планують почати ремонтні роботи.
– Ці роботи не носять капітального характеру, і, я думаю, в межах місяця їх можна буде завершити. У нас не передбачені на це кошти в міському бюджеті. Це будуть гроші Академії наук, бібліотеки ім. Стефаника та Академії Сухо­путних військ, тому що сьогодні це приміщення належить їм, а також благодійні кошти. Тому, думаю, що з грішми на проведення ремонтних робіт проблем не буде. Потрібно тільки оперативно і якісно все зробити, – зазначає мер Львова.
Водночас про зміну планів міські посадовці бібліотекарів не повідомили. Тож хранителі книг і досі сподіваються на обидва приміщення.
– Десь 1600 книг ми “вли­ємо” у приміщення кінотеатру, там зробимо читальні зали. Плануємо створити бібліотечний центр так званої “іноземної іншомовної книги XIX – поч. XX ст.”. Нарешті наше місто матиме осередок сучасної книги, до якого матимуть інтерес і науковці, і студенти. На вул. Авіаційній буде так зване “сховище”. Це одноповерхове приміщення колишньої радянської військової їдальні, яке вже років десять не використовується. Там потрібно зробити ремонт, провести опалення, адже книжки не можна зберігати просто так, вони мусять мати мікроклімат: певний температурний режим та режим вологості.
Залишається незрозумілим, чому міський голова так уперто не хоче віддавати бібліотеці приміщення кінотеатру, що навіть готовий йти проти волі депутатів. Можливо, його притримують для іншого власника? Зокрема, подейкують, що кінотеатр хочуть передати співачці Руслані. Нагадаємо, у 2009 році вона хотіла взяти це приміщення в оренду на 25 років за одну гривню. Попри підтримку цієї ініціативи з боку міського голови, депутати тодішньої каденції проголосували проти. Можливо, міський голова з невідомим інвестором хочуть спробувати домовитись уже з новою каденцією міських обранців?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7034 / 4.12MB / SQL:{query_count}