“Болгарка” замість музи

Керівництво Львівської обласної організації Національної спілки письменників України було змушене брати штурмом власне приміщення

Керівництво Львівської обласної організації Національної спілки письменників України було змушене брати штурмом власне приміщення

У середу, 20 липня,  пів на дев’яту ранку на другому поверсі будинку на вул. Крушельницької, 17, запрацювала “болгарка”. Лише за її допомогою очільники облорганізації Національної спілки письменників України змогли нарешті потрапити до спілчанського приміщення, яке попередня керівниця Марія Якубовська вперто не бажала звільняти.
Жіночку позбавили членства в Національній спілці письменників України ще у квітні цього року за “наклепи на колег”. А 5 травня відбулися збори Львівської організації НСПУ, де її вже юридично звільнили з посади (за керування громадською організацією платять зарплату та нараховують стаж), призначивши натомість головою Ярослава Камінецького, а почесним головою – Героя України Романа Іваничука. Були звільнені – за порушення трудової дисципліни – і всі штатні працівники письменницької облорганізації (крім прибиральниці).
Однак Марія Якубовська цього рішення не визнала, відмовляючись віддати новому керівництву печатку та звільнити спілчанське приміщення. Два місяці перемовин та спроб досягнути бодай такого-сякого компромісу завершилися безрезультатно. Тож новий голова  обласної організації НСПУ Ярослав Камінецький, зібравши поважну групу в складі свого заступника Ігоря Гургули, літконсультанта Олександра Гордона, завгоспа Костянтина Качурівського і представників засобів масової інформації та правозахисних організацій, ухвалив рішення зайти до приміщення спілки силовим методом – зрізавши “болгаркою” замки.
“Зміна замків і вхід у приміщення відбувалися у присутності незацікавлених свідків. Крім того, ми проводили відеозйомку, щоб у разі чого мати належні докази”, – зазначив Ярослав Камінецький.
Після цього на вул. Крушельницької, 17, терміново прибула Марія Якубовська та її колишні співробітники і… почалося.
Галицький райвідділ міліції того дня не стільки боровся з кримінальниками, як переймався проблемами львівських письменників. Щоправда, правоохоронці з’ясували, що Ярослав Камінецький має на руках усі необхідні документи, що засвідчують його повноваження, зокрема й стосовно права на перебування у приміщенні та, зрештою, керівництва Львівською обласною організацією Національної спілки письменників України. Легітимність Ярослава Камінецького підтвердив і голова НСПУ, народний депутат України Володимир Яворівський, який уже наступного дня прилетів до Львова та дав прес-конференцію. “Я визнаю за помилку, що своєчасно не прислухався до голосу львівських колег, які намагалися пояснити, чому не варто надавати головування Якубовській”, – зазначив він.
Сама винуватиця скандалу розсилає емоційні заяви, використовуючи не зовсім літературні звороти на кшталт “політична проститутка”, “бандити-професіонали” та “особи сумнівного соціального статусу”. На жаль, учорашні спроби зв’язатися телефоном з Марією Якубовською виявилися марними – вона не брала слухавку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8289 / 4.08MB / SQL:{query_count}