Храм із найдовшою назвою

У місті Лева однією з цікавих культових споруд із довгою назвою є колишній костел Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа і прилегле до нього приміщення монастиря жіночого ордену сакраменток.

У місті Лева однією з цікавих культових споруд із довгою назвою є колишній костел Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа і прилегле до нього приміщення монастиря жіночого ордену сакраменток.
Ще у 1710 році до Львова із Варшави прибули сестри-бенедиктинки з Адорації найсвятішого сакраменту, яких так і називали – сакраментки. Вони заснували монастир на вул. Сакраменток (тепер вул. Тершаковців). У 1718 р. збудовано при монастирі дерев’яний костел, який проіснував до 30-х років XVIII ст., після цього на його місці заклали мурований храм, будівництвом якого керував відомий архітектор німецького походження Бернард Меретин (Меретіннер).
Сучасного вигляду споруда набула після реконструкції 1881 – 1897 рр. та перебудови у 1902 – 1904 рр. Керував роботами архітектор Мінасевич, який і надав храму австро-німецького вигляду в стилі модернізованого бароко (необароко).
Костел сакраменток із боку головного фасаду виглядає як величезний цоколь високої вежі, поставленої по осі будівлі. Це підкреслювалося відсутністю порталу, вхід до костелу був з монастирського корпусу, що прилягав до нього. На кутах головного фасаду розміщені маленькі вежі, які приховують бічні нефи. Основний декоративний мотив цих фасадів – вікна у формі еліпсів, прикрашені ліпниною.
Довкола монастиря ріс розкішний сад, який проіснував до ХХ ст. Після Другої світової війни черниці покинули монастир. У радянські часи будівлі та територію монастиря передали зооветеринарному інституту, в келіях були гуртожитки та клуб.
Реставрувати культову споруду почали у 90-ті роки минулого століття викладачі зооветеринарного вишу за власні кошти. Згодом його було передано греко-католицькій громаді і в грудні 1995 року освячено як храм Святої Трійці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7468 / 4.06MB / SQL:{query_count}