Тільки правда є основою примирення польського та українського народів

З ініціативи ВО “Свобода” сумнівними археологічними розкопками на Волині займуться правоохоронці.
Притягнути до відповідальності працівників Львівського міського комунального підприємства “Археологічно-архітектурна служба” вимагають депутати фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді. Йдеться про розкопки поблизу села Рівне Любомльського району Волинської області, які з невідомих причин проводить Львівське комунальне підприємство.

З ініціативи ВО “Свобода” сумнівними археологічними розкопками на Волині займуться правоохоронці.
Притягнути до відповідальності працівників Львівського міського комунального підприємства “Археологічно-архітектурна служба” вимагають депутати фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді.
Йдеться про розкопки поблизу села Рівне Любомльського району Волинської області, які з невідомих причин проводить Львівське комунальне підприємство. Але суть проб­леми не лише в цьому. Депутати-свободівці Львівської міськради у минулі вихідні виїхали на місце розкопок. Побачене їх шокувало.
Як розповів учора, 29 серпня, депутат ЛМР від ВО “Свобода” Богдан Галайко, львівських археологів на місці розкопок не було, натомість дослідження вели польські фахівці, а це заборонено чинним законодавством України.
“Є дозвіл на розкопки з 25 серпня, але фактично розкопки там проводилися з початку серпня. Виходить так, що польська сторона самовільно почала проводити ексгумацію, нехтуючи чинним українським законодавством. Поляки нам самі зізналися, що дослідження робили вони, а львівські археологи перебували на місці дуже недовго та згодом підписали акти про виконання робіт”, – розповів журналістам кандидат історичних наук і депутат ЛМР Богдан Галайко. Він стверджує, що комунальне підприємство фізично не могло за два дні відкопати останки близько 300 тіл та провести всі роботи на належному професійному рівні. Ба більше – 27 серпня львівські депутати побачили, що місця розкопок акуратно загорнуті грейдером, а на  30 серпня вже призначено перепоховання останків. Тобто поспіх, з яким здійснювали ці розкопки, щонайменше дивує.
За словами Богдана Галайка, польські археологи знайшли останки 300 своїх земляків, яких у серпні 1943 року начебто вбили українці.
“Нам продемонстрували 6 мішків знахідок (у яких були людські останки – “Пошта”). Останки людей були фактично в руках третьої сторони, яка жодного юридичного стосунку до цього не має”, – сказав Богдан Галайко.
“Ми припускаємо, що польська сторона підійшла до цих робіт тенденційно, а українська сторона знехтувала виконанням цих робіт, і буде важко об’єктивно встановити реальну кількість віднайдених останків, період, коли ці люди загинули і від чиїх рук. Тому ми вимагаємо повторного дослідження знайдених останків із залученням фахових спеціалістів у цій галузі з обох сторін”, – наголошує Богдан Галайко. Депутат каже, що такі дії польської сторони призводять до викривлення історичних даних,  поширення непорозуміння між Україною та Польщею і міжнаціональної ворожнечі.
Заступник голови постійної депутатської комісії культури, ЗМІ та туризму Львівської міськради, лікар-хірург Тарас Семущак, який також їздив на місце розкопок, повідомив, що через нефаховість львівських археологів та їхнє байдуже ставлення до роботи деякі польські ЗМІ вже встигли заявити, що кількість жертв, віднайдених під час розкопок, набагато більша і сягає 1700 осіб!
“Польська сторона заявила, що на місці розкопок знайдено рештки майже 300 їхніх співвітчизників. Але сама кількість знайдених кісткових фрагментів людських тіл викликає сумніви щодо озвученої цифри. Зокрема, незначна кількість знайдених останків черепних коробок та довгих трубчатих кісток свідчить про перебільшення кількості жертв у десятки разів”, – зазначив депутат. Він підкреслив, що “такі дії вкотре свідчать про намагання певних зацікавлених осіб – і в Польщі, і в Україні – сфальсифікувати історичну правду та унеможливити встановлення історичної справедливості”.
Про завищені цифри виявлених поховань сказав і лікар-стоматолог, секретар постійної депутатської комісії освіти, медицини та соціального захисту ЛМР Андрій Рікота.
“Серед віднайдених фрагментів черепних коробок майже відсутні зуби, що спонукає нас робити висновки про перебільшену кількість віднайдених останків. Адже відомо, що зубна емаль захищає їх від руйнування. Судячи з фото, які представила польська сторона, та кількість зубів, яка є, не відповідає заявленій кількості віднайдених останків”, – зауважив Андрій Рікота.
Окрім того, за словами депутатів, у селі, де відбувалися розкопки, ударними темпами ремонтують дорогу. Це близько 5 кілометрів польового шляху. Цікаво те, що робиться це лише для комфортного проїзду президентів України та Польщі, які наприкінці вересня мають прибути на відкриття пам’ятника загиблим полякам. У той же час дороги в області у жахливому стані.

 

офіційнокоментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6969 / 4.11MB / SQL:{query_count}