Замкова гордість Львівщини

До фіналу акції “7 чудес України: замки, фортеці, палаци” увійшли Золочівський та Олеський замки.

В Україні визначили сім кращих замків, фортець та палаців. За результатами регіональних презентацій та опитування експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури, до числа кращих українських замків увійшли два замки Львівщини – Золочівський та Олеський.

До фіналу акції “7 чудес України: замки, фортеці, палаци” увійшли Золочівський та Олеський замки

В Україні визначили сім кращих замків, фортець та палаців. За результатами регіональних презентацій та опитування експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури, до числа кращих українських замків увійшли два замки Львівщини – Золочівський та Олеський.
Загалом кращими замками України стали також Дубенський (Рівненщина),  “Паланок” (Закарпаття), Збаразький (Тернопільщина), Луцький Верхній замок (Волинь) та Ужгородський (Закарпаття). У категорії “фортеці” перемогли – “Аккерманська фортеця” (Білгород-Дністровська фортеця в Одеській області), Генуезька у м. Судак (Крим), Кам’янець-Подільська  (Хмельниччина), Київська, а також фортеця у Меджибожі (Хмельниччина), Хотинська (Чернівщина) та Чигиринська фортеця – резиденція Богдана Хмельницького у Черкаській області.
А ось першість серед палаців надали Алупкінському, Бахчисарайському (Ханському) та Лівадійському палацам, що в  Криму, Маріїнському в Києві, Метрополичому в Чернівцях, Палацу Кирила Розумовського в Батурині, а також Качанівському палацу в Чернігівській області.
За словами ініціатора акції Миколи Томенка, фіналістів визначено напередодні 20-річчя Незалежності України не випадково. Символічною є й дата оголошення переможців – 11 грудня 2011-го, адже саме цього дня Україна святкуватиме 20-річчя Всеукраїнського референдуму щодо проголошення Незалежності. “20-річчю молодої України ми присвятили стародавню історію і так поєднали стару традицію і молодий вік нашої держави”, – зазначив Микола  Томенко.

ДО ТЕМИ:

Загальнонаціональна акція “7 чудес України” була започаткована Фондом Миколи Томенка “Рідна країна”  у 2007 р. Тоді, за результатами акції,  країна визначила “7 історико-архітектурних  чудес України”. Найвідоміші серед них Києво-Печерська лавра, Державний історико-архітектурний заповідник “Хотинська фортеця”, Національний дендрологічний парк “Софіївка” та Херсонес Таврійський. Вже наступного року стартував другий етап акції – “7 природних чудес України”. Переможцями акції визнано 7 дивовижних парків, озер, печер та заповідників України. Один з них – біосферний заповідник “Асканія-Нова” – взяв участь у всесвітньому конкурсі “7 нових чудес природи” та став одним із 77 чудес світу.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2552 / 3.99MB / SQL:{query_count}