Футбольне переселення

Реконструкція гуртожитків до Євро-2012 виявилась лише обіцянкою. Натомість, студентам уже зараз варто подумати, де вони житимуть під час чемпіонату

Реконструкція гуртожитків до Євро-2012 виявилась лише обіцянкою. Натомість, студентам уже зараз варто подумати, де вони житимуть під час чемпіонату

Епопея з реконструкцією гуртожитків до єврогри обернулася черговим фіаско у списку запланованих речей до 2012 року. Замість сподівань на державне фінансування на ремонт гуртожитків, львівські виші або за власний кошт фарбували й оновлювали студентські кімнати, або відмовилися робити це взагалі. Відтак, байка про те, що старі пошарпані гуртожитки перетворяться на чисті й затишні гостели, так і не стала дійсністю.

Нині гуртожиток Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму – єдиний львівський гуртожиток, кошти на який нібито заклали у Державну цільову програму підготовки до Євро-2012. Ще минулого року з державної скарбниці обіцяли оплатити ремонт 11 львівських гуртожитків...

Дешевий нічліг для туристів

На час проведення матчів фінальної частини Євро-2012 у Львові очікують близько ста тисяч туристів. Із них від 11 до 15 тисяч – іноземні туристи, решта – місцеві. Міські гуртожитки, які готують для вболівальників, зможуть прийняти понад 5 тисяч гостей. За попередніми прогнозами, ніч у гуртожитку вартуватиме приблизно 80-100 грн.

– Навесні буде відкритий сайт, де охочі зможуть забронювати собі місце для ночівлі у гуртожитках, тоді буде відома точна кількість місць, їхній вигляд та стан, – розповідає “Пошті” Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради.

На сьогодні погоджено розміщення гостей у гуртожитках Львівської комерційної  академії, Львівського регіонального інституту державного управління при Президентові України, Львівського інституту економіки і туризму, Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету, НУ “Львівська політехніка”, Львівського державного університету фізичної культури. За словами Олега Засадного, це ще не остаточний перелік гуртожитків, ще низка вишів просто не встигли укласти угоду з туроператором, який організовуватиме приїзд туристів. До прикладу, Ганна Балущак, директор Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму, три роки поспіль викроювала кошти училища на ремонт гуртожитку на вулиці Пулюя, які згодом обіцяли повернути з державного бюджету. На ремонт витратили 2 мільйони гривень, але обіцяних коштів від держави досі не надійшло.

– Ми сподівалися, що кошти от-от будуть, але й донині нічого немає, – розповідає “Пошті” пані Ганна. – Зараз ми готові надати 360 місць, які цілком відповідають євростандартам. За одне місце гості платитимуть від 5 до 20 євро. Усе залежатиме від комфортабельності місця.

Фани зможуть заселятися тут від кінця весни, студентів на цей час попросять переїхати до інших гуртожитків. Зокрема, на вул. Пулюя розміщений Львівський коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій, куди і зможуть тимчасово заселитися студенти професійного училища ресторанного сервісу та туризму. Дирекція сподівається, що там їхніх підопічних приймуть на потрібний час. Кількість місць, які зможе надати коледж, поки що не погоджено…
Студентів виселять?

Схожа ситуація і в Національному університеті “Львівська політехніка”. Тут планують заселити 1000 фанів. Для них віддадуть університетські гуртожитки №№10 та 11. Раніше планувати запропонувати гостям для нічлігу гуртожиток №4, але з його реконструкцією не склалося через брак грошей…

– Ми чекали на фінансування від держави, але жодної копійки так і не отримали. Тому вирішили запропонувати ті кімнати, які вже були готові, – розповідає “Пошті” Юрій Бобало, ректор НУ “Львівська політехніка”. – Згідно з угодою, яку ми підписали з туроператором, фани житимуть тут від 1 до 30 червня.

На цей час студенти повинні виїхати з гуртожитків. Куди? Наразі не відомо, це  в університеті обіцяють обміркувати навесні 2012 року. Крім того, цьогоріч спудеї вишу матимуть менше часу на літні вакації. Навчальний рік розпочнеться у серпні, щоб закінчитися на початку червня.

Натомість Львівський державний університет фізичної культури прогнозує, що влітку частина студентів поїде додому, а частина переїде до інших гуртожитків університету.

– Уболівальники зможуть у нас замешкати протягом червня-липня. Ми запропонуємо приблизно 400 місць. Куди відселятимемо своїх студентів, ми вирішимо у грудні. Саме тоді туроператор скаже точну кількість гостей,  – розповів “Пошті” Роман Лобай, проректор з адміністративно-господарської роботи ЛДУ фізичної культури.

Знову ж таки, куди точно і скільки студентів переселять, з’ясують тільки навесні. Відтак і наслідки міграції спудеїв, які мешкають у гуртожитку, побачимо менше ніж за рік. А от самим студентам слід поміркувати про майбутнє житло вже тепер, а не навесні. Думаємо, напередодні хвилі туристів, імовірно, ціни на винайм квартир у центрі теж зростуть.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6872 / 4.13MB / SQL:{query_count}