Готельна лихоманка

За рік до Євро-2012 у місті заброньовані фактично усі готельні номери. Де заночують футбольні фани, які приїдуть без резервації, наразі таємниця…

За рік до Євро-2012 у місті заброньовані фактично усі готельні номери. Де заночують футбольні фани, які приїдуть без резервації, наразі таємниця…

“Пошта” вирішила забронювати номер на один день у червні 2012 року, коли наше місто прийматиме матчі чемпіонату Європи з футболу, і виявилося, що це зробити вже неможливо.

Хто не встиг…

“Усі номери на червень-липень 2012 року уже зарезервовані”, – саме таку відповідь почула журналіст “Пошти”, зателефонувавши у кілька міських готелів.

Зокрема, у готелях “Леополіс”, “Супутник”, “Гетьман”, “Жорж” та “Гранд-готелі” всі місця вже забронювали. Від 1 червня до перших чисел липня 2012-го – у розпал футбольних забав – намагатися заночувати у готелях марно. А ось, до прикладу, у готелі “Дністер” поки що з невідомих причин бронювати кімнату відмовляються. Як жарт нашу ініціативу сприйняли у готелі “Львів”, тут наразі номери наперед не бронюють або не знають про таку можливість.

За словами Олега Засадного, директора департаменту з підготовки до Євро-2012 Львівської міськради, більшість номерів заброньовані, а решта, мабуть, тримають для постійних клієнтів та бізнес-партнерів.

– Нині кожен готель підписав угоду з “TUI-travel” (компанією, що є офіційним туристичним оператором УЄФА – “Пошта”) і визначив свою квоту, яку віддав під бронювання для УЄФА – це від 50 до 100% номерів. Ми маємо профіцит щодо номерів для сім’ї УЄФА, – якщо потреба становила 2,5 тисячі номерів, сьогодні ми вже можемо запропонувати три тисячі номерів, – коментує “Пошті” Олег Засадний. – Нині загальна кількість місць у готелях – 4,5 тисячі. Загалом, за нашими підрахунками, до Львова на матч приїде близько ста тисяч туристів. Із них від 11 до 15 тисяч – іноземні туристи, решта – місцеві.

За словами Олега Засадного, чимало сподівань організатори турніру покладають на студентські гуртожитки. Загалом у них планують забезпечити близько восьми тисяч місць. Таке проживання передусім має привернути увагу молоді, адже, незважаючи на відсутність суттєвих вигод, львівські гуртожитки можуть задовольнити ціною. За попередніми прогнозами, ніч у гуртожитку вартуватиме приблизно 80-100 грн.

Однак навіть гуртожитки не забезпечать усієї потреби у номерах. У цьому випадку особливу надію львівські посадовці покладають на Трускавець, який зможе стати “рятувальним жилетом” для міста. За словами Олега Засадного, у Трускавці можна буде розмістити ще близько 12 тисяч туристів. Нескладна математика – разом готелі, гуртожитки  та санаторії обох міст зможуть переночувати близько двадцяти тисяч футбольних уболівальників. Приблизно у трьох тисячах номерів розмістять сім’ю УЄФА. При цьому, як вже зазначалося, загалом на час матчу, за попередніми розрахунками, до Львова приїде близько ста тисяч туристів. Решті ж уболівальників, які, можливо, теж захочуть переночувати, очевидно, доведеться розраховувати на приватний сектор та наметові містечка.

Коли Євро закінчиться…

Існує й інша проблема – якщо у ніч після футболу готельних номерів може бути замало, то за кілька тижнів їх може бути аж надто багато. Готельєри та ресторатори наполягають на тому, що місту необхідна блискуча туристична стратегія, аби у майбутньому новозбудовані заклади не простоювали.

– У місті до євро збудували ще понад 30 готелів та 40 ресторанів. Чим житимуть ці заклади далі? Це все потребує додаткових капіталовкладень та організації. Будьмо відверті: готелі та більшість ресторанів не розраховують на львів’ян, основні клієнти тут – іноземці та туристи з інших міст, – розповідає Марк Зархін, голова Гільдії рестораторів Львова. – Міська влада не в стані забезпечити ті туристичні потоки, які потрібно. Це можливо зробити тільки спільно – влада та бізнес. Треба створити чесний спільний альянс, де ми зможемо один одному допомогти.

У той же час Матіас Брандт, директор проекту “Консультування та створення можливостей для управління Євро-2012”, вважає, що день гри стане візиткою Львова й основним джерелом слави. За попередніми підрахунками, місто відвідають сотні тисяч людей. Кожен із тих, хто відвідає місто, розкаже ще 30 людям про нього. Секретом позитивного враження має бути добрий імідж міста Лева.

Нинішні соціологічні опитування свідчать, що 80% людей сприймають місто крізь призму архітектури. За словами фахівців, таке звужене сприйняття не сприятиме потоку туристів та розвиткові туризму, позаяк туристи повертаються у ті міста, де щоразу відкривають для себе щось нове.

– Найперше ми повинні відповісти на запитання, що ж таке Львів? Які його головні риси? – каже Матіас Брандт. – За рік ми повинні мати 11 відповідей на це запитання. Саме 11 – бо стільки футбольних гравців у команді, і це число прийнятне для сприйняття. І коли водія таксі запитають: “А що це за місто?”, то він із легкістю перерахує його найкращі риси.

Попри усі сподівання на масу туристів улітку наступного року, Матіас Брандт радить місцевому бізнесу пам’ятати, що м’яча ганятимуть лише перший літній місяць – далі туристи роз’їдуться. Про це говорить й Ігор Лильо, гід та історик.

– Події такого масштабу відображаються на збільшенні туристичних потоків. Першим таким проривом став візит Івана Павла ІІ. Ми досі не зробили належних висновків про те, чим слід забезпечити туриста і що йому потрібно. А шанси для цього є, адже ми, на відміну від інших міст, можемо приймати туристів протягом усього сезону. Цей шанс досі до кінця не використаний, зараз настав саме той момент, – коментує Ігор Лильо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1718 / 4.13MB / SQL:{query_count}