Зустріч побратимів

Депутати Львівської та Люблінської міських рад у Львові обговорили транспортні проблеми міст та звернулися до президентів України та Польщі з проханням спростити перетин кордону

Депутати Львівської та Люблінської міських рад у Львові обговорили транспортні проблеми міст та звернулися до президентів України та Польщі з проханням спростити перетин кордону

Цього четверга депутати міст-побратимів Львова і Любліна провели в нашому місті четверту спільну сесію. Так, до столиці Західної України приїхали 20 депутатів Люблінської міськ­ради на чолі з головою ради Пйотром Ковальчиком. Засідання міжнаціональної сесії міськрад майже нічим не відрізнялося від звичайної роботи міських обранців. Єдине – на початку засідання звучали гімни двох держав, а питання дублювалися українською та польською мовами. Міські обранці обговорювали питання однаково болючі для обох міст, зокрема, транспортне забезпечення та  проблеми на кордоні. Говорили й про співпрацю на наступні роки.

Про транспортні проблеми обох міст розказували Наталя Павлюк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, та Агнєшка Мусур, начальник управління міського транспорту Любліна. Найбільше  львівських депутатів зацікавив польський досвід запровадження електронних карток та розрахунку через мобільний телефон. На думку міських обранців, за такої системи не буде корупції і комунальні транспортні підприємства будуть прибутковими, а не збитковими, як зараз.

Попри те, що польські колеги на крок уперед обігнали Львів в організації транспортного руху, львівські депутати вважають, що це не надовго.

– Є дуже багато нарікань мешканців з цього приводу. До Євро-2012 ми закуповуємо велику кількість тролейбусів та автобусів. Відповідно, нам дуже важливий досвід польської сторони. Використаємо його, щоб швидко вирішити всі наболілі питання, – зазначив Іван Гринда, голова постійної депутатської комісії транспорту та зв’язку ЛМР. Депутат додав, що зараз Європа повертається до відновлення, подекуди і запровадження електротранспорту, бо це дешевше та не шкодить екології. 
Крім обміну досвідом у транспортній сфері, депутати обох міськрад ухвалили два рішення. Перше – “Декларацію про основні напрямки співпраці Львова та Любліна у 2011 – 2015 рр.”.

Цей документ передбачає співпрацю  майже у всіх сферах життєдіяльності міста. Зокрема, в культурній сфері передбачає низку спільних проектів та обмін досвідом у збереженні архітектурної спадщини. У сфері туризму – спільний туристичний маршрут. В економіці міста мають намір поглиблювати ділові контакти. А в сфері ЖКГ планують обмінюватися досвідом  щодо модернізації транспортних систем, систем водопостачання та теплозабезпечення, управління житловим фондом.

Ще один важливий документ, який прийняли депутати Львова і Любліна, –  звернення до президентів України і Польщі Віктора Януковича та Броніслава Коморовського щодо покращення умов перетину українсько-польського кордону. Зокрема, йдеться про потребу спрощення прикордонного і митного контролю та забезпечення європейських стандартів перетину українсько-польського кордону. Так, міські обранці просять глав держав прискорити процес узгодження та підписання необхідних документів для спорудження додаткових пунктів перетину кордону між Україною і Польщею, а також пропонують  творити так званий “зелений коридор” – зону спрощеного митного контролю для офіційних делегацій, які відбувають за кордон зі службовою метою.

Наступне спільне засідання відбудеться у червні у Любліні.

Василь Павлюк,
секретар Львівської міської ради:

– Ми проводимо вже четверту спільну сесію з депутатами Любліна. Ми дуже багато напрацювали за ці чотири роки. Сьогодні ми задекларували, що й надалі спільно працюватимемо. Зокрема, сподіваємося, що наші колеги з Любліна допоможуть нам дістати певні гранти на проведення тих чи інших заходів культури. В питанні транспорту наразі йдеться винятково про навчання. Ми обов’язково візьмемо до уваги транспортну систему, яка діє у Любліні і яка зроблена дуже якісно. Також, якщо ми дійсно декларуємо те, що хочемо йти до ЄС і проводити разом Євро-2012, то необхідно виправляти ситуацію на кордоні. Якщо на нашу декларацію не звернуть уваги зараз, то в червні обов’язково звертатимемося до президентів повторно.

Пйотр Ковальчик,
голова ради міста Любліна:

– Найважливішим аспектом цієї сесії була декларація про співпрацю на наступні чотири роки. Люблін і Львів уже реалізовують кілька спільних проектів, ще кілька на стадії опрацювання, і завдяки цьому документу їх буде легше зреалізувати. Щодо теми наступної сесії, то вона може стосуватися будь-яких аспектів міської господарки. Головне – піднімати спільні проблеми, які мають обидва міста, – а це транспортні проблеми, проблеми з житлом та інші. Тобто, всі ті, на які може і має впливати місцева влада. Також звернулися до керівництва наших держав щодо спрощення процедур під час перетину кордону. Ми не маємо повноважень, щоб на таке впливати, але маємо надію, що очільники України й Польщі нас почують, адже це в інтересах мешканців обох держав.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.2804 / 4.12MB / SQL:{query_count}