Оренда землі у Львові може подешевшати

Цього тижня на сесії Львівської міськради, ймовірно, переглядатимуть нову грошову оцінку землі, яку ввели з початку цього року

Цього тижня на сесії Львівської міськради, ймовірно, переглядатимуть нову грошову оцінку землі, яку ввели з початку цього року. Депутати і чиновники ратуші дійшли такого висновку після численних звернень підприємців. Хоча, за попередніми підрахунками, такий крок на третину скоротить доходи міського бюджету від оренди землі.

Нагадаємо, 1 січня цього року у Львові ввели нову грошову оцінку землі. Торік у грудні депутати проголосували за відповідну ухвалу, яка передбачає поступове збільшення базової вартості землі у Львові у 2,5 раза. Зокрема, у 2011 році вона зросте у 1,5 раза, у 2012-му – в 1,75 раза, у 2013-му – у 2 рази, у 2014-му – 2,25 раза і у 2015-му – у 2,5 раза.

Якщо торік нормативна базова вартість квадратного метра землі, без врахування коефіцієнтів, була 280 грн, то, за новою оцінкою, зараз вона становить 450 грн. Варто зазначити, що саме на основі нормативно-грошової оцінки землі та коефіцієнтів, які закладені в ухвалі та враховують 3559 локальних факторів, вираховується орендна плата за землю та земельний податок. Щоправда, на останньому засіданні сесії міськради депутати через скарги підприємців запропонували переглянути базову вартість землі у Львові і для цього створити тимчасову робочу групу в складі чиновників та депутатів.  

– До нашої та  інших комісій із початку року почали звертатись власники різних підприємств: хлібокомбінат, металобаза, та інші. Вони заявляють, що сплачувати вдвічі вищу плату за оренду землі або ставку земельного податку вони не можуть. Тому  потрібно переглянути нову грошову оцінку землі, на основі якої вираховують ці платежі до бюджету міста. Дехто з них заявив, що взагалі нічого не платитиме. Тож на минулому засіданні сесії міськради депутати дали доручення її переглянути, – розповів учора Артем Хмиз, заступник голови постійної депутатської комісії з питань фінансів та планування бюджету ЛМР.

За його словами, йдеться переважно про підприємства, які мають великі земельні ділянки зі складами чи виробничими приміщеннями. Водночас депутат визнає, що значного коригування базової вартості землі не буде, оскільки у теперішній враховано багато складових, які закладає держава. Окрім цього, зміни нормативної грошової оцінки негативно відіб’ються на доходах із оренди землі, зокрема, їх скоротять приблизно на третину.

Тим часом Ігор Гуменчук, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, секретар тимчасової робочої комісії з цього питання, запевнив, що проект нової ухвали вже є.

– Наша комісія провела кілька засідань за участі підприємців, депутатів, профспілок. Як наслідок – певні корегування ми можемо запропонувати. Адже дійсно, ця оцінка готувалась у 2006 – 2008 рр. Натомість економічна криза внесла свої корективи. Окрім цього, у зв’язку з інфляцією, держава вводить індекс, який дозволить зменшити базову нормативну оцінку землі в середньому на 20%. Деякі позиції переглянемо на місцевому рівні, тому гадаю, що зміни будуть. Однак для їх введення потрібно не менше трьох місяців, – зазначив Ігор Гуменчук.

При цьому чиновник запевняє, що на доходах від оренди землі та земельному податку це не позначиться, управління задіє “внутрішні резерви” для досягнення планових  показників.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1384 / 4.08MB / SQL:{query_count}