Палац графів Туркуллів-Комелло

Наше місто багате на різноманітні дивовижні палаци та цікаві будиночки. Жаль, що багато з них не входить у відомі туристичні маршрути

Наше місто багате на різноманітні дивовижні палаци та цікаві будиночки. Жаль, що багато з них не входить у відомі туристичні маршрути. Сьогодні розповімо про один із палаців, що розташований за адресою вул. Пекарська, 50а.

У глибині парку Ветеринарної академії, повернутий до вулиці тильною стороною, стоїть палац графів Туркуллів-Комелло. Нині у його приміщенні розташовано один із корпусів Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького.

Збудували його ще у 1830 – 1840 рр. для родини Дідушицьких за зразками венеційської готики. І це чи не єдиний зразок романтичної неоготики, який є у і Львові. До цього часу тут стояв палац графині Феліції Комелло, її садиба була вкрита ґонтом і виглядала як справжній приміський маєток. Готичними елементами тут є і великі стрілчасті арки, і хрестоцвіти. Будинок має два поверхи різної висоти.

У 20 – 30 рр. ХХ ст. цей маєток належав родині Батицьких, із якої походила перша “Miss Polonia” (1930) – акторка Софія Батицька. Взагалі, ця будівля мала багато власників, які залишали відбитки у вигляді гербів на фасаді будівлі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.4160 / 4.06MB / SQL:{query_count}