Галопом по маршрутах

Ось уже рік у місті очікують затвердження нової транспортної мережі. Такий крок мав би розвантажити перенасичені транспортні вузли міста та запустити нові маршрути в тих районах

Ось уже рік у місті очікують затвердження нової транспортної мережі. Такий крок мав би розвантажити перенасичені транспортні вузли міста та запустити нові маршрути в тих районах, які страждають від незначної кількості транспорту. До проблеми руху маршруток у місті накладається і те, що у квітні цього року закінчується дія останнього договору між міською радою та перевізником – далі містом вони курсуватимуть незаконно. Перевізники наполягають, аби мерія якнайшвидше провела для них конкурс. Однак місто зацікавлене, щоб конкурс відбувався вже з урахуванням нової маршрутної мережі, яку мають розробити фахівці Львівської політехніки, адже остання, сподіваються в ратуші, врахує появу у Львові нових габаритних автобусів, тролейбусів, вирішить питання дублювання маршрутів тощо.

Фахівці поспішають пояснити – дива не станеться, транспорту було і буде багато, від цього страждають усі маленькі міста.

– У новій транспортній мережі буде змінено не більше як 20% руху. Змінювати більше, означає ламати усталену мережу. Ми повинні розуміти, що нерентабельні та непотрібні маршрути закриваються самі собою, коли на них не їздять, або ж вони їздять вкрай повільно, – розповідає “Пошті” Віталій Мазур, доцент кафедри систем автоматизованого проектування Національного університету “Львівська політехніка”. – Без будівництва нових доріг розвантаження центру міста буде мінімальним… Головна проблема міських корків у проїзді через центр на вул. Чорновола. Свого часу  пропонував прокласти дорогу через парк “Знесіння”, екологи сприйняли цю звістку дуже неохоче. Ідею відкинули...
Останню транспортну мережу в місті розробляли понад двадцять років тому. Схему могли розробити давно, про її необхідність говорять вже щонайменше три роки, але міській раді постійно бракувало грошей. За словами Івана Гринди, голови постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку ЛМР, на розробку маршрутної мережі Львова у бюджеті закладено 100 тис. грн. Щоправда, досі місто не розрахувалося з Львівською політехнікою за розробку мережі зупинок громадського транспорту. Цю роботу науковці виконували минулого року. Заборгованість становить
50 тис. грн.

– Затягування з підписанням договору з Львівською політехнікою по­в’я­зане з тим, що не було прийнято бюджету розвитку, в якому передбачено фінансування робіт над маршрутною мережею, – каже Ігор Сошенко, в. о. начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міськради. – Уже впродовж найближчого тижня управління транспорту та зв’язку підпише цей договір, що гарантуватиме оплату праці фахівців Львівської політехніки.

Нині з розробкою транспортної схеми поспішають через наближення футбольного чемпіонату. Якщо ситуацію не вирішити, то місто може чекати суцільний колапс. Адже вже зараз місто має чимало проблем через постійні корки, а також малу пасажиромісткість автобусів.
Останню проблему спробували вирішити, пустивши містом великогабаритні автобуси, які одночасно можуть перевозити близько ста пасажирів. Не встигли вирішити одну проблему, як виникла інша – нові автобуси не можуть нормально рухатися вузькими львівськими дорогами, оскільки не можуть розвернутися, наприклад, на вул. Гонти. Також не вдається до кінця спрогнозувати розвиток мережі через неточну кількість транспорту. Наприклад, уже цього року обіцяли пустити львівськими вулицями 60 нових тролейбусів та автобусів, але оскільки їх поки що немає, то невідомо, чи розраховувати їх у новій мережі.

Міський голова Львова Андрій Садовий запевняє, що згідно з новою схемою руху транспорту у місті, яку зараз розробляють, пріоритетним у Львові буде електротранспорт. Щоправда, плани мера йдуть дещо врозріз із висновками тих, хто розробляє мережу. Зокрема, попередня обіцянка мера пустити тролейбус через просп. Свободи спантеличує фахівців. За їхніми словами, тролейбусна лінія тільки закупорить і без того завантажений центр. Недоцільно також, на думку Віталія Мазура, пускати трамвай на Хуторівку, де транспортні шляхи і без того добре налагоджені.

До 30 квітня фахівці Львівської політехніки обіцяють розробити перший варіант транспортної мережі, потім її необхідно оприлюднити у ЗМІ та  провести громадські слухання. Після місячного обговорення вона буде винесена на затвердження виконавчого комітету.
Мар’яна Вербовська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8311 / 4.12MB / SQL:{query_count}