Літо у Львові триває

З 3 по 14 вересня у Львові вперше відбудеться Міжнародний літній музичний фестиваль "Імпровізація". Певну календарну невідповідність назви та термінів організатори пояснюють як тим, що в природі літо триватиме ще цілий вересень, так і своїм бажанням продовжити львівській публіці теплий сезон. Адже схожого за форматом музичного свята у нашому місті ще не проводили.

З 3 по 14 вересня у Львові вперше відбудеться Міжнародний літній музичний фестиваль "Імпровізація". Певну календарну невідповідність назви та термінів організатори пояснюють як тим, що в природі літо триватиме ще цілий вересень, так і своїм бажанням продовжити львівській публіці теплий сезон. Адже схожого за форматом музичного свята у нашому місті ще не проводили.

Ініціювала імпрезу концертна агенція "Імпровізація". Її артистичним директором, який очолить і мистецьке керівництво фестивалю, є іспанський диригент, піаніст та композитор Мелані Местре. Львів'янам це ім'я стало добре знайомим в останні роки: нагадаємо, саме гість із Барселони диригував свого часу концертом за участі Ала ді Меоли, репрезентував кілька цікавих проектів спільно з оркестром "Leopolis", а восени минулого року сприяв за­снуванню у нашому місті ще одного оркестру - Львівського симфонічного.

Літній фестиваль стане першим поважним випробуванням для молодого колективу. 6 вересня під батутою М. Местре звучатимуть у виконанні оркестру композиції Ф. Мендельсона, В.А. Моцарта, К. Дженкінса, Ж. Брагатто, А. П'яццоли. А на відкритті музичної імпрези, яка відбудеться у Будинку органної та камерної музики завтра, мистецький керівник фестивалю та диригент Мелані Местре виступить в ансамблі із львівськими музикантами ще й як піаніст- не слід забувати, що саме із перемоги на кількох поважних конкурсах піаністів розпочався його шлях у музиці. У програмі концерту-відкриття: композиції
К. Сен-Санса, Ф. Пуленка, "Джазові сюїти" Д. Шостаковича та К. Боллінга, а також "Мілонга ангела" генія аргентинського танго ХХ ст. А. П'яццоли. Важливо, що (за винятком останнього) це - твори відомих композиторів, які вкрай рідко звучать із концертних сцен. Власне, повернути забуте, презентувати незвідане - чи не головна мета нового львівського фестивалю. Про це говорять і Мелані Местре, і директор концертної агенції "Імпровізація" Софія Габа. Безперечно, вплинула на вибір репертуару і пора року: фестиваль, за словами організаторів, повинен охопити найрізноманітніші напрями музичної класики. Тому в програмах співіснуватимуть і музика XVIII ст. (В.А. Мо­царт, Л.ван Бетховен, Й.Н. Гуммель), і твори романтичної доби (Ф. Мендельсон, К. Сен-Санс, А. Дворжак) та справжня класика ХХ ст.

Окрема увага - джазовим композиціям і танго. Крім того, що майже кожен концерт фестивалю увінчуватимуть твори Астора П'яццоли, танго буде присвячений масштабний завершальний концерт на площі Ринок. Він відбудеться 14 вересня, а диригуватиме Львівським симфонічним оркестром Юрій Бервецький. Наразі це єдиний пленерний проект фестивалю - інші концерти відбудуться у Львівському будинку органної та камерної музики. Крім новоствореного симфонічного оркестру, в них візьмуть участь квартет "Ліберо" та квінтет "Аколада" - студентські колективи Національної музичної академії ім. М. Лисенка. З окремою програмою, "родзинкою" якої стануть твори японських та іспанських композиторів, виступить японська піаністка Йоко Сузукі.

За словами директора концертної агенції Софії Габи, фестиваль знаменуватиме початок дуже насиченого сезону і для "Імпровізації", і для Львівського симфонічного оркестру (не плутати із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії!). Відтепер майже щотижня відбуватимуться у нашому місті концертні заходи різного формату, але об'єднані спільною метою пропаганди музичної класики.

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ЛІТНЬОГО МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ "ІМПРОВІЗАЦІЯ"

3 вересня

Відкриття фестивалю.

Солісти Львівського симфонічного оркестру.

Мелані Местре, фортепіано.

У програмі твори К. Сен-Санса, Д. Шостаковича, К. Боллінга,
Ф. Пуленка, А. П'яццоли.

6 вересня

Львівський симфонічний оркестр.

Диригент Мелані Местре (Іспанія).

У програмі твори Ф. Мендельсона, В. А. Моцарта, К. Дженкінса, Ж. Брагатто, А. П'яццоли.

10 вересня

Йоко Сузукі, фортепіано (Японія - Іспанія).

У програмі твори Л. ван Бетховена, К. Хірая, Ф. Момпоу, І. Альбе­ніса, Е. Гранадоса, М. де Фальї.

13 вересня

Солісти Львівського симфонічного оркестру.

Квінтет "Аколада".

Квартет "Ліберо".

У програмі твори Й.Н. Гуммеля,
Т. Маєрського, А. Дворжака.

14 вересня

Танго-концерт на площі Ринок.

Львівський симфонічний оркестр.

Диригент Юрій Бервецький.

У програмі твори А. П'яццоли,
Ж. Брагатто, С. Косентіно, Л. Андерсона.

Початок усіх концертів о 19.00, місце проведення (крім остан­нього) - Львівський будинок органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5814 / 4.11MB / SQL:{query_count}