Еротичний подих Львова

У “Зеленій канапі” завершується виставка “Секс і місто”

У “Зеленій канапі” завершується виставка “Секс і місто”

Соліст Національного театру опери та балету імені С. Крушельницької, заслужений артист України Олег Лихач став першим чоловіком, який зголосився до львівського художника Юрка Коха, аби той намалював його портрет у своїй серії “Лялька, яка хоче бути дорослою”.

Три роботи із цієї серії, в яких упізнавані львівські персоналії, уже увійшли до експозиції виставки “Секс і місто” (яка завтра завершується в галереї “Зелена канапа”). Проте автор має бажання працювати над цією серією і надалі. А відтак оголосив, що героєм серії зможе стати кожен, хто тільки виявить таке бажання.

Переконаний, що мистецтво – це не виконання картин і чіпляння їх на гачок, а щось набагато складніше – своєрідне відчитування інформації з глобального комп’ютера Всесвіту, Юрко Кох запрезентував персональну виставку, яка, попри назву “Секс і місто”, не є виставкою актів оголеної натури, а радше демонструванням уміння художника вловлювати дух еротики в розмаїтих львівських закапелках. “Я б цю виставку назвав саме так, навіть якби серіалу з ідентичною назвою ніколи не існувало, – ділився думками з “Поштою” художник. – І ще. Не варто гаяти часу на те, щоб відрізнити еротику від порно. Треба просто вслухатися у ту музику, яку я спробував передати”.

Наразі йдеться про 25 картин, намальованих у різний час, частина з яких уже експонувалася, а частина виставляється вперше. Однак на те, аби зібрати ці полотна в один цілісний ряд, автор витратив кілька років. Стильний творець, що до безтями залюблений у рідне віртуальне ретро-місто, художник, який  завжди виходить з внутрішнього складу власної психіки та власного підходу до світу, Юрко Кох (як в анотації до виставки підсумувала про нього уже відомі речі директор “Зеленої канапи” Олеся Домарадзька) і в цій експозиції собі не зрадив.  Він “творить позачасовий коктейль з легенд усіх часів міста Львова: з Австро-Угорщини, Польщі, cовдепу… з євреїв, вірмен, русинів... музикантів, батярів і панянок... Для нього Львів – метафізичне явище, зі своїми “Мазохами, Лемами, Франками, Стефаниками, Антоничами”, котрі у Львова були і ще будуть. Зрештою, сам Кох – творець та частина цієї легенди”. Легенди, яку не набридає відчитувати і відкривати…

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6589 / 4.09MB / SQL:{query_count}