…а потім падає сніг

Під такою назвою, запозиченою з однойменного фільму, відбулася у Львові презентація італійського авторського кіно в особі відомого режисера

Під такою назвою, запозиченою з однойменного фільму, відбулася у Львові презентація італійського авторського кіно в особі відомого режисера, продюсера, експерта з монтажу Донателли Багліво. Куратором та меценатом цієї неординарної для нашого міста мистецької акції виступив депутат міської ради, доктор Роман Грицевич, залучивши до співпраці  Львівську національну академію мистецтв.

Донателла Багліво, прийшовши у світ кіно шістнадцятилітньою, вже 40 років працює у кіно- та телеіндустрії. У 1969 році заснувала власну кіностудію “Сіак”. Вона – визнаний автор низки художніх та документальних фільмів, які здобули високу оцінку європейських критиків та відзнаки всесвітньо відомих кінофестивалів.

У форматі “Італійське авторське кіно у Львові” продемонстрували художній фільм “...А потім падає сніг”, в основу якого лягли трагічні події, спричинені землетрусом 1980 року в італійському місті Ірпінія та кілька документальних фільмів, зокрема “Анджело Джузеппе Ронкалі (Папа Іван XXIII): моє життя в Стамбулі”, фільми-інтерв’ю з відомими особами світу кіномистецтва: “Клаудія Кардінале: дівча, що швидко виросло”, “Бернардо Бертолуччі – метаморфози поета”, “Франко Дзефіреллі: все моє життя в коробці з  під плівок”, “Андрій Тарковський – поет у кіно”.

Особливою теплотою, ліричністю запам’ятався фільм про Андрія Тарковського, з яким пані Донателла співпрацювала над створенням його видатного фільму “Ностальгія”. Власне він, Андрій Тарковський, відкрив для  неї творчість Олександра Довженка, якого вважав своїм учителем, чим викликав її животрепетне зацікавлення Україною, її історією та людьми. Створити фільм про Олександра Довженка – цього українського генія – мрія Донателли Багліво. Впевнена, що у співпраці з такою опорою, якою став  для італійського режисера доктор Роман Грицевич, цей проект у недалекому майбутньому стане дійсністю. Відзначу ще двох організаторів заходу – Данила Тканка й Назара Шимоне, молодих талановитих львів’ян, які навчалися за кордоном, зокрема в Італії та Британії, і пробують свої сили у сфері культурно-творчої діяльності. Така спільна команда досвіду, професіоналізму та молодечого запалу має гарне майбутнє.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2543 / 3.97MB / SQL:{query_count}