Зальцбурзькі сувеніри

31 серпня у Зальцбурзі завершиться літ­ній фестиваль - одна із головних щорічних культурyих подый Європи.

31 серпня у Зальцбурзі завершиться літ­ній фестиваль - одна із головних щорічних культурyих подый Європи.

Традиційно "Salzburger Festspiele" об'­єд­нують оперні вистави, драматичні постановки та концерти. В центрі уваги цьогорічної імпрези опинилася опера - не дивно, зважаючи на те, що два роки тому директором (інтендантом) фестивалю став один із найбільш скандальновідомих оперних режисерів Юрген Флімм. Тож особливо критично налаштовані рецензенти виявилися неабияк заскочені "традиціоналізмом" більшості цьогорічних спектаклів. Схоже, на зміну епатажному "режисерському театру", який дозволяв собі перевернути з ніг на голову декорації, персонажів, а нерідко і сам сюжет, повернулися часи старої доброї "нафталінової" опери. Принаймні в цьому переконалися цьогоріч глядачі вердіївського "Отелло" (режисер Стефан Ленгрідж, диригент Рікардо Муті) та моцартівського "Дона Джованні" (режисер Клаус Гут, диригент Бертран де Біллі). Зіркою ще однієї поставленої цьогоріч у Зальцбурзі опери Моцарта - "Чарівна флейта" - став український бас Анатолій Кочерга.

Несподівано цікавою виявилася найбільш очікувана постановка цьогоріч­ного фестивалю, "Ромео і Джульєтта" Шарля Гуно.  Її запланували ще понад рік тому спеціально під найпопулярнішу оперну пару сучасності - Роландо Вільянсона та Анну Нетребко. Проте дев'ять місяців тому співачка відмовилася від участі в "Salzburger Festspiele-2008", ос­кільки наприкінці серпня очікує народження первістка (до речі, його батько, уругвайський тенор Ервін Шротт, також задіяний у фестивальній програмі). На заміну оперної діви запросили маловідому наразі грузинську виконавицю Ніно Мачаїдзе, яка переконала публіку водночас і зрілою вокальною технікою, і безпосередністю юності (Мачаїдзе виповнилося лише 25). Без надмірної ексцентрики, зайвих підтекстів, зате динамічним і цілісним вдався цей спектакль і його режисеру. Бартлетт Шер, художній керівник "Intiman Theatre"  в Сіетлі не має великого досвіду в царині опери, хоча кожна із його дотеперішніх постановок ставала подією (зокрема, "Севільський цирульник" Дж. Россіні в Метрополітен-Опера).

З-поміж драматичних вистав знаковою для цьогорічного фестивалю стала "Злочин і кара" за Достоєвським (режисер Андреа Бретт). Уже традиційно демонструє найвищу пробу концертна програма "Salzburger Festspiele" на чолі із двома провідними симфонічними оркестрами Європи - Віденським та Берлінським.

Зальцбург

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9423 / 4.11MB / SQL:{query_count}