justify"> Торгові доми Chrіstіe’s та Sotheby’s провели торги імпресіоністів і модерністів. Переміг дім  Chrіstіe’s, який виручив понад 231 мільйон доларів. Sotheby’s зміг виручити за роботи імпресіоністів і модерністів 227,5 мільйона доларів.

Модільяні за 69 мільйонів

Одна з найвидатніших  робіт італійського художника Амедео Модільяні “Оголена, що сидить на дивані” продана на торгах Sotheby’s у Нью-Йорку за 68,962 мільйона доларів.

Це абсолютний рекорд на твори художника. У 2004 році портрет його дружини Жанни Ебютерн продали за 31,4 мільйона долара, також встановивши рекорд на творчість Модільяні, який помер у бідності.

Пізніше в Парижі скульптура Амедео Модільяні “Голова каріатиди”, яку продали за 52,6 мільйона доларів, стала найдорожчим  твором мистецтва, що будь-коли продавали у Франції. Тоді був установлений новий світовий рекорд на твори цього автора.

“Оголена, що сидить на дивані”, яку експерти Sotheby’s назвали “тріумфом наготи”, поставивши в один ряд із шедеврами оголеної натури пензля Боттічеллі й Веласкеса, виставлялася з оцінкою понад 40 мільйонів доларів.

Матісс за 48 мільйонів

 За скульптуру Анрі Матісса “Оголена жіноча фігура зі спини ІV” покупець заплатив 48,802 мільйона доларів, що стало рекордом для творів французького імпресіоніста.

“Оголена жіноча фігура зі спини ІV” вважається частиною найамбіційнішого проекту Матісса, над яким він працював більше 20 років. Кожна скульптура цієї серії була відлита в 12 примірниках, причому жоден  з них раніше не виставлявся на продаж. Аукціонний дім оцінював її у 25 – 35 мільйонів доларів.

Суму, що перевищує естімейт, вдалося виручити й за Хуана Гріса. Його робота “Скрипка й гітара” була оцінена у 18 – 25 мільйонів доларів, а пішла з молотка за 28,642 мільйона доларів. Для робіт Гріса це також рекорд – ніколи раніше за його твори не платили більше.

Серед інших лотів, що знайшли нових власників, варто відзначити скульптуру Альберто Джакометті “Венеціанка V”, оцінену в 8 –12 мільйонів доларів і продану за 10,274 мільйона. У той же час інший топ-лот торгів, полотно Жоана Міро “Повітря”, не виправдав очікувань улаштовувачів аукціону: при оцінній вартості у 12 – 18 мільйонів доларів його продали лише за 10,330 мільйона.

Украдений Дега

Серед лотів, виставлених на торги на аукціоні Sotheby’s, виявилася картина “Пралі, що страждають від зубного болю” (“Blanchіs­seuses souffrant des dents”), украдена із французького музею близько сорок років тому. Вважається, що картина написана у 1871 – 1873 роках; у 1960-му її передали в музей Гавра й зберігалася вона там до 1973 року, після чого зникла.

Переглядаючи каталог представлених творів мистецтва, працівник музею Гавра наштовхнувся на лот, у якому впізнав саме поцуплену картину – “Пралі, що страждають від зубного болю”. В каталозі Sotheby’s лот  оцінили у 350 – 450 тисяч доларів.

Міністерство культури Франції зв’язалося з улаштовувачами аукціону, після чого картину Дега зняли з торгів. Найближчим часом  французькі й американські поліцейські ініціюють спільне розслідування, щоб встановити, як украдена робота опинилася на аукціоні.

Прізвище нинішнього власника картини Дега не розкривається.

Софія Карпінська

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.4056 / 4.08MB / SQL:{query_count}