п'ять прем'єр

Сьогодні у Львові розпочинається фестиваль нового німецького кіно

justify"> Сьогодні у Львові розпочинається фестиваль нового німецького кіно

Крок за кроком німецький кінематограф переміщається із європейського маргінесу в світовий майнстрим. Сьогодні вже ні в кого не викликає сумнівів: німецька кіноіндустрія – на піднесенні. Щороку в Німеччині виходить близько сотні нових ігрових і документальних фільмів, які в національному кінопрокаті гідно конкурують з голлівудськими стрічками – близько 20% ринку, тобто, майже 25 мільйонів відвідувань на рік (близько 150 мільйонів євро).
Максимальне сприяння держави, великі та цілеспрямовані зусилля привели до такої ситуації, коли кількість почала переростати в якість. Тож останнім часом майже кожен великий фестиваль із задоволенням бере у програму німецьке кіно. Проте в Україні німецьке кіно все ще залишається маловідомим. Загалом європейський кінопродукт є не частим гостем на наших екранах. І якщо французьке кіно традиційно утримує лідерські позиції в українському кінопрокаті, то іншим країнам доводиться стояти у безнадійній черзі за голлівудськими блокбастерами. Тож традиційні вже “Дні німецького кіно”, які цього разу зібрали п’ять головних німецьких прем’єр року, компенсують для нашого глядача білі плями.

“Перукарка”
Die Friseuse. Романтична комедія, 106 хв. Реж. Доріс Дорр’є.
У ролях: Габріела Марія Шмайде, Наташа Лавісцуз, Кім Ір-Юнґ, Крістіна Гроссе, Рольф Цахер.
Безробітна оптимістка Каті вирішує круто змінити своє життя і влаштовується на роботу, про яку так давно мріяла – в елітному салоні краси. Каті, яка навчалася на перукаря ще за часів існування НДР, готова вийти на роботу хоч завтра, але її кандидатуру відхиляє власниця салону, місіс Крігер.  Справа в тому, що Каті – жінка огрядна, не відповідає “високим стандартам закладу”. Але Каті не збирається так легко відмовитися від своєї мрії і вирішує відкрити власну перукарню по сусідству з салоном Крігер. 

“Усі інші”
Alle Anderen. Мелодрама, 119 хв. Реж. Марен Аде.
У рол.: Біргіт Мініхмаєр, Ларс Айдінґер, Ганс-Йохен Ваґнер.
Кріс і Гітті – закохана пара, яка проводить свою відпустку на Сардинії. Він – молодий архітектор, вона працює в рекламному агентстві. Двічі їх усамітнення переривають дві інші молоді пари: у першої щойно народилася дитина, а друга це планує. Через це майже непомітно у стосунках Кріса і Гітті з’являються напруга і взаємне роздратування. Фільм “Усі інші” отримав “Спеціальний приз журі” та “Срібного ведмедя” за найкращу жіночу роль на Берлінале.

“Чужа”
Die Fremde. Драма, 119 хв. Реж. Фео Аладаґ.
У рол.: Сібел Кекіллі, Нізам Шіллер, Сеттар Танрійоґен.
Умай вирішує залишити свого деспотичного чоловіка і разом з маленьким сином Джемом покидає Стамбул. Вона повертається до Берліна, де народилася і провела більшу частину свого життя. Її неочікуваний приїзд породжує непорозуміння з боку родичів. Рідня Умай вважає, що дитина повинна жити з батьком, і, щоб зберегти сина, Умай змушена знову втікати. Стрічка “Чужа” брала участь у цьогорічній “Молодості”.

“Фантомний біль”
Phantomschmerz. Драма, 97 хв. Реж. Маттіас Емке.
У рол.: Тіль Швайґер, Яна Палласке, Стіпе Ерчеґ, Луна Швайґер.
Марк щасливий. Він – вродливий, чарівний, цікавий співрозмовник, який приваблює жінок. Увесь свій вільний час присвячує подорожам. Але інший бік Марка не такий привабливий. Він – серцеїд і безвідповідальний п’яниця, та ще й зовсім не має грошей. Та настає день, що змінює все його життя. У жахливій аварії він втрачає ногу. Вийшовши з лікарні, хлопець намагається поводитись так, як раніше. Якось він зустрічає Нікі,  в яку закохується...

“Душевна кухня”
Soul Kitchen. Комедія, 99 хв. Реж. Фатіх Акін.
У рол.: Адам Боусдукос, Моріц Блябтрой, Біроль Юнель.
Зінос Казанцакіс має ресторанчик, який повільно загинається, на околиці Гамбурга. Кілька постійних клієнтів напам’ять знають меню, яке складається з кількох рядків на одному аркуші паперу. Здається, що всі 33 нещастя падають на голову Зіноса: з тюрми виходить його брат; з подачі приятеля, який мріє прибрати до рук ресторан, на порозі з’являється санітарна інспекція, а згодом податкова поліція; крім того, кохана дівчина покидає його і втікає до Шанхая... Вихід може бути тільки один: запросити чудового шеф-кухаря і зробити свій ресторан найкрутішим закладом Гамбурга! Стрічка “Душевна кухня” була представлена на фестивалі у Венеції.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2296 / 4.01MB / SQL:{query_count}