Органічний Остап Лозинський

Поет Ігор Калинець (лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка), прийшовши на відкриття першої персональної виставки малярства молодого львівського художника Остапа Лозинського до галереї

Поет Ігор Калинець (лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка), прийшовши на відкриття першої персональної виставки малярства молодого львівського художника Остапа Лозинського до галереї за адресою: вулиця Руська, 10, щиро розгубився. Про що власне й зізнався присутнім під час урочистого офіціозу.

Добре знав художника винятково як цікавого ілюст­ратора. Однак передовсім як графіка, а не живописця. Тим паче не такого, де наявні яскраві перегуки як із давніми українськими іконами (а тут нічого дивного, адже Остап Лозинський працює у Національному музеї у Львові), так і  творчістю відомих живописців. Зокрема, художник проілюстрував Ігореві Калинцю кілька книжок, одна з яких – казка “Данка і Крак”  в оформленні Остапа Лозинського минулого року принесла видавництву Літературна агенція “Піраміда” диплом ІІ ступеня у номінації “Світ дитинства” на Національному конкурсі “Краща книга України”.

Натомість заслужений художник України Микола Шимчук акцентував: дуже добре, що Остап Лозинський не боїться вчитися і вчиться на кращих зразках. Адже глибина знань дозволяє кожному творцеві стати справді вільним.

“Це, мабуть, через те люди трохи розгубилися, – ділився із “Поштою” думками Остап Лозинський, – що я  вирішив показати, чим у живописі жив після навчання у Львівській національній академії мистецтв, максимально. Можливо, хтось розцінює, що понад 50 творів для першої персональної виставки – забагато. Однак мені важливо було не стільки згрупувати мої твори навколо тієї чи іншої ідеї, скільки заявити – я є! А того, що ще вчуся в інших художників, не соромлюся і не боюся!”

Властиво, попри закиди в окремих перегуках, маємо справу з художником вдумливим, особливим, який прагне донести до глядача передовсім не емоцію (хоча про всі його емоції свідчать барви), а власні тематичні думки і власний світогляд. Уже встигши здобути славу творця, що пробує себе в жанрах інсталяції та відеоарту, Остап Лозинський цього разу презентує свої пошуки у живописній площині.

Його живопис “сучасний, ґрунтований на сформованому глибоко особистісному баченні новітніх напрямів образотворчого мистецтва, – пише про нього в анотації до виставки мистецтвознавець Ірина Гах. – Художник володіє площиною, примушує працювати великі “відкриті” колірні плями, сміливо вводить контурні узагальнення. Густі площини фарби є підкреслено яскравими, перебільшена насиченість наближає їх до рельєфного сприйняття. Від цього живопис яскравий, емоційний, позначений внутрішнім напруженням”. 

І головне – живопис,  у якому Остап Лозинський справді почувається органічно.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6462 / 4.08MB / SQL:{query_count}