Не пройшли в третій тур

Для українців конкурс ім. Ф.Шопена завершився

Для українців конкурс ім. Ф.Шопена завершився

На жаль, на зміну ейфо­рії, яка виникла в усіх, хто уважно спостерігає за перебігом одного із найпрестижніших музичних змагань світу –
XVI Міжнародного конкурсу ім. Ф.Шопена у Варшаві, – прийшло розчарування. Серед учасників третього туру вже не побачимо ані Анни Федорової, ані Дениса Жданова.

Нагадаємо, обоє представників нашої країни є вихованцями класу професора Бориса Федорова у Національній музичній академії України, а також Леоніда Маргаріуса в Accademia Pianistica Incontri col Maestro в італійському місті Імоля. І двадцятирічна Анна, і її на два роки старший колега, уродженець Чернігова, мають у своєму активі вже не одну перемогу. Яскраві виступи українців відзначило й міжнародне журі: першою великою перемогою Leonid Margarius at the Accademia Pianistica Incontri col Maestro in Imola, Italy можна було вважати вихід у другий тур конкурсу, в якому з 80-ти учасників, кваліфікованих до конкурсних виступів, залишилося 40.

Для речиталю (сольного виступу) на другому етапі конкурсу, який, за правилами, повинен тривати близько 45 хвилин, Анна Федорова обрала непрості “дорослі” шопенівські композиції, розпочавши свій недільний виступ Фантазією фа мінор і продовживши вальсом, чотирма мазурками, полонезом і баладою (Ля бемоль мажор).

Важливо, що в прямому ефірі польського телеканалу TVP Kultura можна не лише подивитися всі виступи конкурсантів, але й безпосередньо після них – інтерв’ю учасників та оцінки експертів. Вони оцінили великий “конкурсний” потенціал українки, її витривалість, поважність, зріле вміння користуватися арсеналом засобів піаністичної майстерності, натомість закинули не зовсім коректне відчуття жанрів вальсу і мазурок, що, за слова однієї із експерток, вийшли в солістки надто “депресивними”. Втім, українка вочевидь встигла здобути приз глядацьких симпатій – не побачивши її ім’я серед щасливої двадцятки, що змагатиметься у третьому турі, дописувачі інтернаціонального інтернет-форуму, на якому напрочуд жваво обговорюється кожен виступ,  вибухнули обуренням.

Зовсім іншу за емоційним забарвленням і настроями програму представив Денис Жданов – вальс, три мазурки і два полонези в обрамленні балади й ноктюрну, але і його речиталь не переконав журі.

Серед тих, хто далі боротиметься за звання лауреата, котре відкриває усі двері музичного світу, – безперечний фаворит цьогорічного конкурсу, російський піаніст Мирослав Култишев, який уже є лауреатом другої премії (першої не присуджували) конкурсу  ім. П.Чайковського 2007 ро­ку, італійська виконавиця Леонора Армелліні, а також російсько-литовський соліст Лукас Генюшас – онук славетної піаністки і педагога Вєри Горностаєвої.

Концерт переможців відбудеться 21 жовтня у варшавському Великому театрі. Тоді ж стане відоме ім’я нового “короля” сцени.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5823 / 4.09MB / SQL:{query_count}