Азійська хвиля накриє Львів

З 14 до 18 жовтня у Львові в кінотеатрі “Київ” розпочнеться потужна азійська інвазія – фестиваль “Азія-кіно”

З 14 до 18 жовтня у Львові в кінотеатрі “Київ” розпочнеться потужна азійська інвазія – фестиваль “Азія-кіно”

Сьогодні вже немає сенсу говорити про те чільне місце, яке посідає азійське кіно у світовому кінематографі. З 1988 року, після феноменального успіху картини Чжана Імоу “Червоний гаолян”, про азійський кінематограф почали говорити як про потужну хвилю зі Сходу. Відтоді кожен світовий фестиваль має за честь мати в основній програмі принаймні кілька фільмів з Кореї, Китаю та Японії. Останніми роками до них доєднуються не кінематографічні до того Філіппіни в особі енергетичного Бріянте Мендози чи Таїланд в особі увінчаного “Золотою пальмової гілкою” медитативного Апічатпонга Вірасетакула. Їх останні перемоги доводять, що ця хвиля спадати не збирається.

Азійський кінематограф люблять передусім за екстрим. І в сюжетному, і в естетичному плані він виходить за усталені межі західного кінематографа.

“Зараз кожний знає імена Такеші Кітано, Вонга Кар-Вая, Такеші Міїке, Чхан-Ук Пака, Кім Кі-Дука... Дикий і варварський кінематограф Азії вразив світ своєю жорстокістю й приголомшливою красою, бенкетом кольору й розмаїтістю авторських картин світу. Без нього неможливо уявити собі ні серйозний фестиваль, ні полицю просунутого кіномана. Азійська хвиля – єдина хвиля у кінематографі, яка стала постійною”, – йдеться на сайті організатора фестивалю – компанії “Артхаус-трафік”. Саме завдяки їм унікальний і єдиний наразі у своєму роді кінокультурний проект дає українським глядачам можливість ознайомитися з новинками азійського кінематографа. 

“Хахаха”
Hahaha. Південна Корея. 115  хв.
Реж.: Хон Сан-Су. У рол.: Кім Кім
Приз програми “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю. Режисер Джо Мункуюнг залишає Сеул, щоб улаштуватися в Канаді. За кілька днів до від’їзду він зустрічається із близьким другом-кінокритиком. Під час прощального застілля з’ясовується багато цікавого.

 “Спрага”
Bakjwі. Трилер. Південна Корея. 133 хв. Реж.: Пак Хчах-Пук. У рол.: Кан Хо-Сон, Ерік Ебоні.
“Приз журі” Каннського кінофестивалю.
Шанований і улюблений парафіянами священик добровільно погоджується на медичний експеримент, у результаті якого він раптом стає вампіром.

“Мати”
Madeo. Трилер. Південна Корея. 128 хв. Реж.: Бон Джун-Хо. У рол.: Кім Кім.
Учасник програми “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю.
Єдиним сенсом життя самотньої жінки Х’є-Чжа є її 27-річний син. Незважаючи на те, що він уже давно не хлопчик, син наївний, несамостійний і у всьому залежний від матері. Він постійно робить дурні, а найчастіше й небезпечні вчинки. Врешті юнака звинувачують у вбивстві...

 “Острів забуття” 
Hottarake No Shіma. Анімація. Японія. 93 хв. Реж.: Сінсуке Сато
Маленька дівчинка Харука напівсирота. Її мама померла, а батько, щоб подолати біль втрати, з головою поринув у роботу. Єдина пам’ять про матір – старе дзеркальце. Через багато років Харука згадує про подарунок мами, але виявляється, що дзеркало кудись зникло. Щоб знайти його, дівчина звертається до місцевої легенди...

“Надувна людина”
Kukі Nіngyo. Драма-казка. Японія. 125 хв. Реж.: Коре-Еда Хірокадзу. У рол.: Дю-На Бай, Арата.
Учасник Каннського та Роттердамського фестивалів.
Надувна лялька, створена для втілення сексуальних фантазій, мріяла про реальний світ. А якщо чогось сильно захотіти – це обов’язково здійсниться...
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4453 / 4.09MB / SQL:{query_count}