Жовтень знов шаманить квітами

До Львова повертається “Вася Club”

До Львова повертається “Вася Club”

Уже кілька тижнів афіші у Львові повідомляють про повернення культового й однаково улюбленого в усіх регіонах України гурту “Вася Club”. Концерт відбудеться 15 жовтня у Львівській філармонії і стане першим виступом групи на теренах Західної України в оновленому складі.

Нагадаємо, на українському рок-н-рольному небосхилі це вкрай незалежне музичне угруповання з’явилося на початку 2000-х років, очолюване  Василем Гонтарським – відомим київським бардом, знавцем слов’янських мов та естетом українського суржику. Засновник “Вася Клабу” був, безсумнівно, однією з найбільш неординарних особистостей на сцені українського андеграунду. Він навчався в театральному інституті, був відзначений дипломом на другому фестивалі “Червона рута” (1991 р.), проте власну групу створив лише через десять років. Гурт “Вася Клаб” заявив про себе 2001-го, а наступного року серед шанувальників розійшовся доволі зрілий дебютник “Хіпан”. Не менший успіх мав і другий диск гурту – “Конкорад”, що побачив світ революційного 2004 р., але справжнім “хіпанським” шедевром став, на жаль, останній у дискографії музиканта альбом, майже сольник “Вася і Хобот”, записаний у співпраці з відомим столичним контрабасистом Юрієм “Хоботом” Галініним.

Пісні “Вася Клабу” звучать у “помаранчевій” стрічці “Прорвемося”, голос Василя Гонтарського озвучує український варіант популярного датського мультика “Теркель і халепа”.  Харизматичний лідер гурту помер у лютому 2007-го від серцевого нападу у 42 роки. Пісні, що майже одразу стали народними, оскільки поєднували рок, шансон і українське весілля “в одному флаконі” – серед них “Не пускай дівча гуляти”, “Чорна гора” та “Батальонный разведчик”  – продовжували жити в плейєрах тисяч шанувальників.

Аж раптом у 2009 році сталося майже немислиме: гурт відновив концертну діяльність з колишнім репертуаром в оновленому складі. Зі знайомих облич у “Вася Клабі” залишилися, зокрема, акордеоніст Марлен Мамутов та тромбоніст Олексій Сагітов, а очолив “клуб” також Вася, знайомий уже з “Кобзи” перкусіоніст Василь Колекціонов. Що з того вийшло, львів’яни матимуть нагоду почути вже у п’ятницю.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6182 / 4.07MB / SQL:{query_count}