Літо з ними. З нами – теж

Попри середину осені на календарі, четверо художниць-реставраторок із  Національного музею у Львові та Львівського музею історії релігії – Оксана Гірняк, Надія Сеник, Мар’яна Квятковська та Галина Кіт – не у своїх культурних осередках, а в Музеї етнографії та художнього промислу  через авторські гобелени, витинанки, батік та квіткові композиції заявили: “Літо з нами”

Попри середину осені на календарі, четверо художниць-реставраторок із  Національного музею у Львові та Львівського музею історії релігії – Оксана Гірняк, Надія Сеник, Мар’яна Квятковська та Галина Кіт – не у своїх культурних осередках, а в Музеї етнографії та художнього промислу  через авторські гобелени, витинанки, батік та квіткові композиції заявили: “Літо з нами”.

Властиво, художниці виставляються разом уже не вперше – минулого року у Львівському історичному музеї  вони збирали шанувальників мистецтва на виставку “Квіти і не тільки”. Однак наразі назви для свого реставраційно-мистецького квартету ще не мають.

Як аналізує творчість кожної з авторок експозиції мистецтвознавець Ірина Гах, для гобеленів Оксани Гірняк характерне вагоме співвідношення кольорів та підкреслена декоративність. Квіткові етюди на шовку Надії Сеник позначені не лише яскравою емоційністю, любов’ю до життя та природи, а й професійністю виконання. Кожна витинанка Мар’яни Квятковської – витончена, композиційно організована, де “тонка лінія мерехтливої павутинки на колірній основі вражає своєю досконалістю”. Створені винятково із місцевих рослин квіткові композиції Галини Кіт (пляшки, рамки, декоративні ширми й інше) – те, що додає атмосфері експозиції неповторного шарму.

“Ми всі вже звикли, що наш ринок насичений китайським ширпотребом, – сказала Ірина Гах на відкритті “Літа…” – А втім, шукаючи справді добротні подарунки собі та друзям, варто звертати увагу на ось такі високоякісні, професійні роботи, закорінені у вітчизняне давнє мистецтво. Це не просто гарний настрій, це потужна світла енергетика і це – душа!”

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6327 / 4.07MB / SQL:{query_count}