Культурний аудит вересня

Наприкінці вересня відбувся черговий щомісячний аудит культурних подій Львова. Нагадаємо, з ідеєю проведення незалежного оцінювання та аналізу культурного життя міста та регіону вперше ще в квітні виступив Центр культурного менеджменту

Наприкінці вересня відбувся черговий щомісячний аудит культурних подій Львова. Нагадаємо, з ідеєю проведення незалежного оцінювання та аналізу культурного життя міста та регіону вперше ще в квітні виступив Центр культурного менеджменту, запросивши в якості експертів журналістів та мистецтвознавців (серед них і оглядача “Пошти”).
Однією із засад аудиту є відсутність рейтингу, а лише визначення найбільш цікавих явищ. Отож, за підсумками обговорення, у вересні ними стали:

Поштові марки “Іоан Георг Пінзель. Богоматір” та “Іоан Георг Пінзель. Ангел” – результат кількарічної громадської ініціативи із введення в активний культурний обіг творчої спадщини видатного скульптора доби бароко Івана Ґеорґа Пінзеля.

Відкриття настінних розписів у приміщенні школи №21 (вул. Кониського, 8), що продемонструвало новий підхід до реставрації і консервації.

Дует виставок “Ляльковий світ” (на фото) і  “Кінна виставка”, за результатами пленеру “Вихідні верхи”, відзначений за не надто поширену ще у нас концептуальність виставок. Цікава тема – авторська лялька (як елемент декоративно-ужиткового мистецтва), поєднання робіт професійних художників і аматорів. Допов­нення виставки тематичним літературним фестивалем і майстер-класами. У випадку виставки на кінну тематику – чудове продовження соціально-мистецького проекту “Вихідні верхи”.

Форум видавців, що, без сумніву, є визначною культурною подією і потребує окремого аналізу.

Вечір у театрі ім. Марії Заньковецької “ХХ вік. Богдан-Ігор Антонич. Грицько Чубай”  – естетичний у всьому захід –  від ідеї до афіші, виконавців, музики, текстів.

Фестиваль “Імпровізація”, міжнародний літній музичний фестиваль – як альтернатива до комерційних культурних заходів. Безкоштовний вхід, який дав змогу побувати на концертах усім, хто хотів.

Виставка театрального костюма зі збірки театру Ла-Скала (До 110-ї річниці Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької)- уперше і саме до Львова театр Ла-Скала привіз костюми своїх оперних вистав.
Обрання Мирослава Мариновича Головою Українського ПЕН-клубу.

АнтиКультурна подія, або “Гірчичник”: обшук у музеї на Лонцького. Неприпустиме втручання у діяльність музею як культурної інституції, яка, щоправда, є ідеологізованою. Використання історичної пам’яті і культури як інструменту для тиску і політичних маніпуляцій.

ШОК  місяця: Тадей Едер, директор Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької  –  №3 у виборчому списку Львівської міської організації Партії регіонів до міської ради. Без коментарів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7253 / 4.08MB / SQL:{query_count}