Музика душі

У рамках Днів Америки Львів відвідав культовий гітарист Мелвін Тейлор

У рамках Днів Америки Львів відвідав культовий гітарист Мелвін Тейлор

За словами Джона Тефта, посла Америки в Україні, блюз – музика, яка є однією із найвідоміших особливостей Сполучених Штатів. Відтак, аби якнайглибше розкрити культуру Америки у Львові, посол вирішив привезти найпопулярнішого, за його словами, блюз-гітариста країни – Мелвіна Тейлора, який встиг дати концерт і майстер-клас. Музикант грав на одній сцені з такими легендарними музикантами, як Бібі Кінг, Бадді Гай, Джордж Бенсон і Карлос Сантана.

– В арсеналі Тейлора є швидкість, яка збиває з пантелику, спекотна wah-wah pedal, різноманітність тонів, які переходять від гуркоту до верещання, ноти вигинаються так драматично, що його гітара звучить, наче її нудить. Тейлор успішний, тому що він – віртуоз, який розсуває межі своїх можливостей, – писав про музиканта “Living Blues Magazine”.

За словами Олексія Когана, ведучого концертів Мелвіна Тейлора в Україні, блюз – це той незбагненний стиль, який приходить, коли залишається  так мало речей, які здатні втішити…

– Мелвін Тейлор – це не просто представник чиказького блюзу в традиційному його розумінні, він виробив власний стиль гри на гітарі, – говорить Олексій Коган перед виступом музиканта на сцені театру імені Марії Заньковецької. – Його блюз – це дорога до порозуміння з собою. Якщо ви відчуваєте, що вам сумно, це означає, що до вас прийшов блюз…

Посол США в Україні пообіцяв, що і наступного року американське посольство співпрацюватиме з українською стороною у культурній сфері і що Дні Америки відбудуться знову. Нагадаємо, що з 4 до 8 жовтня у Львові святкують Дні Америки. Під час святкувань відбулися  концерти, виставки, кінопокази та інші події, які ознайомили львів’ян з американською культурою. Програма Днів Америки включає і виставку  американського художника Рокуелла Кента у Палаці Потоцьких, а також вечір, присвячений пам’яті Френка Сінатри. Також учора в Палаці Потоцьких відкрилася виставка живопису американського художника Макса Вітика.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0565 / 4.08MB / SQL:{query_count}