Багатовимірна “Поверхня”

Ужгородський художник Сергій Біба, чий проект “Поверхня” зараз експонується у львівській галереї “Дзиґа”, для львів’ян майже не відомий

Ужгородський художник Сергій Біба, чий проект “Поверхня” зараз експонується у львівській галереї “Дзиґа”, для львів’ян майже не відомий.

Про цього автора, попри те, що є членом Національної спілки художників України від 1995 року та успішно працює у жанрах графіки, живопису та інсталяції, не так багато можна знайти інформації і в неті. Так є, що часто-густо публічний успіх художника – справа не тільки його таланту, а й випадку та мас-медійної розкрутки.

Зрештою, Сергія Бібу уся ця суєтність мало хвилює. Йому достатньо, що творить так, як вважає за потрібне, і що його творчість знаходить відгук у серцях людей як України, так і далекого зарубіжжя. Зокрема, сьогодні цей художник, окреслюючи географію власних творів, називає  музеї, галереї та приватні колекції нашої держави, а також Чехії, Польщі, Австрії, Росії, Румунії, Голландії, Ізраїлю, Японії тощо.

“Доволі типова ситуація, коли краще знаєш, що робиться  десь далеко, аніж в сусідніх областях чи регіонах, – ділиться думками мистецький куратор “Дзиґи” Влодко Кауфман. – Ми взяли курс на те, аби ці “білі” плями хоча би трохи зліквідувати. Сьогодні мистецтво, творене ужгородцями, для львів’ян уже не terra incognita, однак знайомі ми переважно з молодими митцями. Сергій Біба належить до середнього покоління. І це чудово, що маємо можливість відкрити ще одного незаслужено не зауваженого, але справді цікавого і  різностороннього творця”.

Як зізнався Сергій Біба “Пошті”, над проектом “Поверхня” він почав працювати взимку цього року. Захотілося звернути увагу на те, на що, зазвичай, людина не звертає увагу. “І тут мене цікавила не форма, а глибина, яка ховається за контурами будь-чого. Звичайно, якщо ця глибина є. А повірте, глибину має навіть прозоре повітря. Інша річ, що відчитувати філософію, коди, можна тільки маючи бажання, а ще здатність вчитися, мислити, аналізувати”.

Цікаво, що у Львові художник показав ширшому загалу “Поверхню” уперше. Після нас її багатовимірність відчитуватимуть у столиці. Але оскільки Сергій Біба наразі не планує припиняти роботу над цим проектом, можливо, що цю творчу ідею чекає не лише повернення додому, а й мандри ширшими світами. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6787 / 4.08MB / SQL:{query_count}