Квітка пам’яті Богдану-Ігорю Антоничу

Минулого тижня у Львові вшановували пам’ять поета Богдана-Ігоря Антонича – людини, яка, безперечно, зробила неабиякий внесок у літературну скарбницю всієї слов’янської спільноти

Минулого тижня у Львові вшановували пам’ять поета Богдана-Ігоря Антонича – людини, яка, безперечно, зробила неабиякий внесок у літературну скарбницю всієї слов’янської спільноти. У день кончини поета від імені колективу Всеукраїнського державного багатопрофільного видавництва “Каменяр” було покладено квіти на його могилу на Янівському кладовищі у Львові.
Вшанування пам’яті Антонича продовжилося у Львівській державній обласній науковій універсальній бібліотеці, де видавництво “Каменяр” організувало пропам’ятну зустріч тих, кому дороге слово видатного поета, хто шанує його творчий подвиг. Відкрили зустріч директор бібліотеки Іван Сварник та директор видавництва “Каменяр” Дмитро Сапіга. Своє бачення творчості Б.-І. Антонича висловили відомі письменники, громадські діячі, лауреати Шевченківської премії Ігор Калинець та Роман Лубківський, які вже впродовж багатьох десятиріч є сподвижниками творчості поета. Особливої уваги удостоївся Ігор Калинець, який нещодавно видав книжку “Знане і незнане про Антонича”, наповнену достовірними фактами з його життя.

Поділилися своїми роздумами над творами Антонича та прочитали власні твори літератори Микола Петренко, Марія Людкевич, Ірина Вовк, Богдан Чепурко. Актори Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Тетяна Павелко, Юрій Чеков і переможець Всеукраїнського конкурсу акторської майстерності ім. М. Яковченка Остап Халавко майстерно відтворили внутрішню динамічність та емоційність поезій незабутнього митця.

Видавництво “Каменяр” неодноразово видавало друком поезії Антонича. Тут побачила світ книжка спогадів про нього під назвою “Весни розспіваної князь”. До 100-річного ювілею поета було випущено двомовне видання поезій  Антонича в серії “Бібліотека слов’янських літератур” (українською та в перекладах російською). Перед тим було таке ж видання, де Антонича представлено в польських перекладах. Не залишився Антонич поза увагою видавництва і цього року. Невдовзі вийде його поезія в перекладах білоруських літераторів.

У день народження Антонича – 5 жовтня – щорічно відбувається нагородження переможців конкурсу на здобуття літературної премії “Привітання життя”, названої іменем поета та ініційованої ще в 1993 р. Всеукраїнським державним багатопрофільним видавництвом “Каменяр”.

Ірина Романюк

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5742 / 4.07MB / SQL:{query_count}