До Трускавця – за ... джазом

На курорті започаткували новий музичний проект

На курорті започаткували новий музичний проект

Відпочинок “на водах” у більшості із нас слушно асоціюється із користю для здоров’я та відчайдушною нудьгою. Адже після цілоденних процедур і теренкурів увечері відпочивальникам зазвичай майже немає куди подітися. 

У цьому, навідавшись до Трускавця, мала змогу переконатися і “Пошта”. Хоча на одному із найпопулярніших бальнеологічних курортів Східної Європи сьогодні й яблуку ніде впасти, афіші, як і десять років тому, здебільшого повідомляють про виступи “зірок” та “зірочок”, популярності котрих вже давно минув термін придатності. Тому особливе зацікавлення викликав новий проект, у якому поєдналося приємне з корисним, відпочинок із музикою найвищого ґатунку.

Відтепер що два тижні в санаторії “Женева” відбуватимуться концерти джазової та класичної музики. Стартував проект минулої суботи виступом київського дуету Мар’яни Головко та Павла Ігнатьєва. Відомі джазові стандарти різних періодів та авторів звучали навдивовижу свіжо й доречно у виконанні цих молодих, переконаних у своїй творчості музикантів, добре відомих столичній публіці і не лише. Вокалістка Мар’яна Головко усвідомила, що саме музика – класична й джазова – є сенсом її життя, вже здобувши освіту й перші кар’єрні вершини в зовсім іншій справі. Сьогодні вона активно професійно вдосконалює своє небуденне обдарування. Натомість, Павло Ігнатьєв має своє коло шанувальників віддавна. Вихованець Київської консерваторії, а також Шандора Веги в Кракові, Дмітрія Башкірова та Альфонса Контарського в “Моцартеумі”, джазового факультету Ганноверської вищої школи музики й театру, він виробив власну яскраву манеру не лише сольного виконавства (в тім і власних композицій, записи яких склали кілька альбомів), але й акомпанементу. Ширше коло слухачів безперечно запам’ятало спільні виступи Ігнатьєва з групою “Бумбокс” та Сергієм Бабкіним. Тепер же ж нагоду послухати одного з кращих джазових піаністів України разом із напрочуд творчою солісткою отримала й інтернаціональна публіка Трускавця.

Судячи з відгуків, якими ділилися слухачі-курортники з “Поштою” під час перерви, такої ініціативи бракувало оздоровниці вже давно. Дехто приїжджає сюди багато років поспіль, але на такому концерті – вперше. “Чудова музика, якісне виконання – саме те, чого так давно бракувало, що прекрасно доповнює відпочинок”, – говорять слухачі. Серед побажань на майбутнє – виступи не лише джазменів, але й камерних академічних колективів, наприклад, квартетів. Утілювати такий задум у життя планують й  ініціатори. За словами Андрія Лопушанського, фундатора компанії “Royal Hospitality Group”, до мережі якої входить і санаторій “Женева” з найбільшим у Західній Україні spa-центром, “те, що стовідсотково українська компанія підтримує саме українську культуру – важливо і принципово”. Причому, в сфері підтримки опинилися не лише традиційні етнічні проекти, але й українська академічна культура. Її кращі взірці, власне, й планують презентувати інтернаціональній публіці Трускавця.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3940 / 3.98MB / SQL:{query_count}