Лірична “Мандрівка жовтим трамваєм”

Виставка пастелей Ірини Данилів-Флінти “Мандрівка жовтим трамваєм”, яка відкрилася у галереї “Lviv’Art”, стала несподіванкою для всіх, хто був знайомий із творчістю цієї художниці раніше

Виставка пастелей Ірини Данилів-Флінти “Мандрівка жовтим трамваєм”, яка відкрилася у галереї “Lviv’Art”, стала несподіванкою для всіх, хто був знайомий із творчістю цієї художниці раніше. Бо старший викладач кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв та член Національної спілки художників України Ірина Данилів-Флінта здобула собі авторитет в галузях художнього ткацтва (гобелену, батику, колажу) та нетрадиційного текстилю, а також як художниця, що займається декоруванням інтер’єрів. А тут – пастелі.

“Я малювала постійно, – ділилася авторка з “Поштою” думками, – але малювала для себе. А тут з’явилося невгамовне бажання показати намальоване іншим і відчуття, що це чогось усе ж варте. Зрештою, для художника дуже важливо мати можливість глянути на себе збоку, принаймні серед іншого. І на цьому також наголошував мені мій тато”.

Достойна донька свого батька, заслуженого художника України Зеновія Флінти (що увійшов в історію мистецтва як незаперечний лідер, а в людську пам’ять – як високоінтелігентна та глибоко ерудована особистість, дуже сонячний і вродливий чоловік, якому довіряли і в спілкуванні з яким відчували справжню легкість), Ірина Данилів-Флінта свого часу вирішила віднайти у мистецтві власну дорогу. А відтак не пішла батьковими шляхами, а зайнялася художнім текстилем, отримуючи визнання і на всеукраїнських, і на європейських мистецьких дійствах.

Доктор мистецтвознавства Орест Голубець стверджує, що саме це заняття художнім текстилем дало можливість Ірині Данилів-Флінті викристалізуватися як творчій особистості. І тому нинішнє її повернення до містичного реалізму, що його практикував Зеновій Флінта, є не епігонством, а самостійною і глибоко професійною спробою перетворити помічене у буденних речах на захопливу візію. 
“Є одна незаперечна річ, яка засвідчує зрілість художника, – говорив на відкритті виставки художник Микола Шимчук, – це коли в непомітних речах художник спроможний побачити модель цілого світу. Ірина Флінта-Данилів робить це бездоганно”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8183 / 4.07MB / SQL:{query_count}