Батьківщина Коновальця зібрала молодих патріотів

У селі Зашкові Жовківського району з нагоди 119-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця 12 – 13 червня відбувся молодіжний фестиваль “Зашків-2010”

У селі Зашкові Жовківського району з нагоди 119-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця 12 – 13 червня відбувся молодіжний фестиваль “Зашків-2010”. До участі у дійстві були запрошені всі громадські організації Львівської області та України. Ініціаторами фестивалю виступили громадські організації Львівщини спільно з  Жовківською районною державною адміністрацією. Уже традиційно ЛКО Молодого Народного руху взяла на себе значну частину зусиль з організації фестивалю.

Зранку 12 червня зі Львова розпочалася традиційна піша хода  Львів – Зашків. Незважаючи на спеку, колона таки дісталась до місця призначення. Прибули пішохідці до музею-садиби полковника Євгена Коновальця, де розпочалось урочисте віче до дня народження полковника Армії УНР.

Від молоді слово на вічі мав голова міської організації МНР, голова Галицької районної в м. Львові організації Народного руху України Ігор Мартинюк. Він зазначив, що постать Коновальця є надзвичайно актуальною сьогодні, оскільки саме полковник Армії УНР зумів об’єднати усі українські сили для боротьби за незалежність. 

Після віча у рамках фестивалю відбувались різноманітні майстер-класи, презентації молодіжних організацій, а також виступи гуртів та бардів.

Увечері ж почалася основна складова фестивалю. Представник оргкомітету Андрій Ковальський зі сцени зачитав звернення молоді до українського народу, в якому юні патріоти закликали до єдності та згуртованості. Реалізовуючи гасло “З віри – через слово – до дії!”, від свічки, привезеної з крипти Йосипа Сліпого в церкві Юра, молодь запалила лампадки і факели і вирушила до садиби Євгена Коновальця. Після спільної молитви за душі загиблих за Україну була запалена уже традиційна для фестивалю в Зашкові ватра. Від ватри посланці з лампадками вирушили до пам’ятників Бандері та Шухевичу у Львові. Таким чином, організатори підкреслили духовну єдність великих синів українського народу.

Марта Голдан

   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7200 / 4.08MB / SQL:{query_count}