Нагороди за “Щастя...”

Кінофестиваль “Кінотавр” підбив підсумки

Кінофестиваль “Кінотавр” підбив підсумки

Головний приз кінознавців і кінокритиків на фестивалі “Кінотавр”, що завершився у Сочі 13 червня, одержала стрічка Сергія Лозниці (на фото) “Щастя моє”.

Нагадаємо, “Щастя моє” – ігровий дебют всесвітньо відомого документаліста Сергія Лозниці, який став першим українським фільмом у повнометражному конкурсі Каннського кінофестивалю.

Дія фільму відбувається у Росії, йдеться у ньому про далекобійника, який загубився десь у темних закапелках російської провінції. Зйомки, однак, відбувалися в Україні за українські, німецькі й голландські гроші (з українського боку продюсером картини стала Sota Cinema Group), а оператор Олег Муту й актор Влад Іванов, відомі за фільмом Кристіана Мунджу “4 місяці, 3 тижні й 2 дні”, що здобув “Золоту пальмову гілку” 2007 року, приїхали з Румунії. Отож, склад знімальної групи був інтернаціональним. На тому на каннській прес-конференції наголошував і сам Сергій Лозниця. Шість років тому, за словами режисера, вже був сценарій, потім – пошуки фінансування, і за цей час він зняв ще п’ять документальних фільмів, деякі персонажі з них навіть опинилися серед героїв “Щастя мого”. Із документального кіно прийшла в ігрове і манера зйомки, що також підсилює емоційний ефект картини.

Окрім нагороди кінокритиків, фільм отримав також другий за значенням приз – за режисуру.

Найкращим короткометражним фільмом став “Ракохід” Ніколая Соколова. Приз за найкращу операторську роботу – фільм “Явище природи” Сєргєя Осіпяна й Алєксандра Лунгіна. Картина про столичного інтелігента, що шукає сенс життя, прирікаючи себе й близьких на усамітнення в сільській глибинці, знята на фотоапарат Canon. Сталося це не лише від бажання авторів: у творців було 300 тисяч доларів і 19 знімальних днів.

Приз за найкращий дебют (а в конкурсі серед 14 стрічок дебютними були вісім) дістався Анні Фенченко за “Зниклого безвісти”.
Найкращою жіночою роллю визнали роботу Марії Звонарьової у картині Дмітрія Мєсхієва “Людина з вікна” – про дружину артиста, що володіє дивним даром керувати життям, яке він бачить із вікна своєї квартири.

Найкращим актором став Іван Добронравов за головну роль у фільмі Світлани Проскуріної “Перемир’я”. Саме ця картина стала і найкращим фестивальним фільмом.

Фільмом закриття фестивалю стала остання робота прославленого режисера Володимира Мотиля, який пішов з життя у лютому 2010 року, – це “Багряний колір снігопаду”, кінороман про І Світову війну й революцію 1917 року. До речі, зйомки картини відбувалися також і у Львові.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6885 / 4.08MB / SQL:{query_count}