Євробачення: букмекери змінили ставки

Багатьох слухачів переконала українська конкурсантка.

Після другого півфіналу пісенного конкурсу Євробачення (ПКЄ) в Осло, який, нагадаємо, відбувся у четвер і вивів у фінал нашу співачку Альошу, частково змінили свої “розклади” й букмекери. На їх думку варто зважати тим, хто намагається передбачити переможця пісенного конкурсу, хоча самі прогнози справджуються далеко не завжди.

Наприклад, уже цього року найвищі ставки тоталізатори приймали на учасницю зі Словаччини, яка після першого півфіналу взагалі не вийшла на фінішну пряму. Натомість, як переможниця вже кілька місяців лідирує представниця Азербайджану Сафура (ставка 13 до 8), до продюсування котрої причетний українець Олександр Ксенофонтов. На другому місці – представниця Німеччини Лена Меєр-Ландрут, а от на третє після четвергового виступу піднялася вірменка Ева Рівас, яка разом із турецькою рок-групою “maNga” потіснила голосистого ізраїльтянина Ареля Скаата. Саме йому тривалий час віддавали “бронзу”, однак виступи на репетиціях та у півфінальному відборі не можна було назвати особливо вдалими.

Натомість, багатьох слухачів переконала українська конкурсантка. Не по-євробаченськи серйозна і сильна пісня, сміливе сценічне вбрання від українського дизайнера Лілії Літковської (до речі, саме її колекцією у Львові днями закрили черговий Тиждень моди), та найголовніше – відвага вийти на сцену в гордій самоті й продемонструвати направду сильний і чистий голос змусили більшість із тих, хто спостерігав за перипетіями ПКЄ, по-новому оцінити маловідому українську виконавицю. Інтернет-форуми, присвячені пісенному конкурсу, тепер рясніють захопленими відгуками. А от букмекери прогнозують нашій співвітчизниці максимум дев’яту сходинку.

Можна зробити вже й перші узагальнення стосовно рівня конкурсу. За розмахом він доволі скромний, хоча й зі смаком: Норвегія вклала в пісенне свято “усього”

17 млн євро (для порівняння – Росія торік видала майже удвічі більше). Автори більшості конкурсних пісень відверто зробили ставку на стиль диско 80-х, а учасницю від Ірландії дотепні критики навіть називають “гостею з минулого”. І справді, свого часу Ніїв Кавана вже виспівала своїй країні перемогу, було це в 1993 році. Цього разу співачка також показала себе на висоті, проте навряд чи зможе претендувати на перемогу.
Майже цілковито зникла мода на етно. Якщо ще кілька років тому Євробачення можна було назвати фестивалем world music, то тепер представники різних країн дуже рідко акцентують на національній ідентичності, намагаючись іти в ногу із загальним поп­совими “трендами”. На то воно й Євро.

Порядок виступу країн-учасниць у фіналі ПКЄ 29 травня:

1. Азербайджан
2. Іспанія
3. Норвегія
4. Молдова.
5. Кіпр.
6. Боснія і Герцеговина.
7. Бельгія.
8. Сербія.
9. Бєларусь.
10. Ірландія.
11. Греція.
12. Великобританія.
13. Грузія.
14. Туреччина.
15. Албанія.
16. Ісландія.
17. УКРАЇНА.
18. Франція.
19. Румунія.
20. Росія.
21. Вірменія.
22. Німеччина.
23. Португалія.
24. Ізраїль.
25. Данія.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4184 / 3.99MB / SQL:{query_count}