Із Залізною дивізією за Українську державу

Недавно побачили світ дві книги про життя полковника Залізної дивізії армії УНР Павла Забарила, який був учасником майже всіх відповідальних битв за незалежність України.

Недавно побачили світ дві книги про життя полковника Залізної дивізії армії УНР Павла Забарила, який був учасником майже всіх відповідальних битв за незалежність України.

Ці науково-популярні видання написані його сином Юрієм.

На презентації першої книги виступили Герой України Юрій Шухевич, відомий політв’язень-письменник Іван Губка, редактор видання Ярослав Сватко, професор Львівського національного університету Микола Литвин та інші. Вони вважають, що такі видання потрібні для виховання наступних поколінь.

У книгах змальовано чимало подій, серед них – і наступ 3-ї Залізної дивізії улітку 1919 року на Київ. Урочистий вступ у Золотоверхий відбувся 31 серпня. Одночасно, на жаль, з іншого боку в українську столицю увійшли і російські війська Денікіна. На київських вулицях збиралися величезні натовпи, які співали – хто “Ще не вмерла України...”, хто “Боже, Царя храни...”.

Під орудою генерала Удовиченка командир кінного полку Павло Забарило взяв участь в одній із найзатятіших битв за вузлову станцію Вапнярка. Перед еміграцією до Польщі у місто Каліш керівники Залізної дивізії, серед них і командир 3-го полку Павло Забарило, звернулися до командувача армією УНР із пропозицією шукати допомоги і захисту у великих держав, відновити стосунки із галицьким урядом.

На початку листопада 1921 року Павло Микитович Забарило став учасником Другого зимового походу армії УНР під проводом генерала Юрія Тютюнника.

Автор двох книг Юрій Павлович Забарило, якому недавно виповнилося 80 років, вважає, що геройське житття батька, полковника Забарила, гідне наслідування і допоможе краще зрозуміти наше замовчуване минуле, відчути зв’язок сьогодення з попередниками. У книгах вміщено реєстр ветеранів дивізії, який допоможе у пошуках науковцям.

Обидві книги можна отримати у подарунок, завітавши у редакцію газети “Львівська пошта”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4080 / 3.98MB / SQL:{query_count}