Фестивальний травень в Україні

Вже сьогодні в Києві стартує Другий міжнародний фестиваль мистецтв для дітей та молоді “Арт-преміум-2010”

Вже сьогодні в Києві стартує Другий міжнародний фестиваль мистецтв для дітей та молоді “Арт-преміум-2010” 

Сезон мистецьких фестивалів триває не лише у Львові. Вже сьогодні в Києві стартує Другий міжнародний фестиваль мистецтв для дітей та молоді “Арт-преміум-2010”, в якому візьмуть участь близько 1,5 тис. конкурсантів з різних країн. Програмою масштабного свята, що триватиме до 31 травня, передбачений конкурс юних виконавців у номінаціях фортепіано, струнні, народні, духові та ударні інструменти, академічний та народний вокал, а також конкурс із хореографії. Завершальні концерти переможців фестивалю відбудуться 23 та 30 травня на концертній естраді Маріїнського парку.

Конкурсантів оцінюватиме журі, до складу якого увійшли народні та заслужені артисти, професори та доценти музичних вишів, провідні фахівці з України, Росії, США, Білорусі, Литви.

А з 25 травня у Херсоні вже удванадцяте відбуватиметься ХІІ Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”. На фестивалі своє мистецтво продемонструють 19 театральних труп із України, Білорусі, Молдови, Угорщини, Румунії, Росії та Польщі.

Фестиваль розпочнеться виставою Миколаївського академічного театру драми та музичної комедії “Чайка” за п’єсою Антона Чехова. Перед цим відбудеться вогняне шоу на театральній площі перед облмуздрамтеатром. У рамках фестивалю також заплановано карнавальну ходу його учасників вулицями Херсона.

Натомість, уже в середині липня в Одесі вперше відбудеться новий міжнародний кінофестиваль. Зрозуміло, що, як зазначають організатори конкурсу, головним критерієм відбору стрічок стане наявність почуття гумору у фільмах для участі в конкурсній та позаконкурсній програмах. Вже відомо, що до конкурсної програми повнометражних фільмів увійдуть 16 зроблених після 1 січня 2009 року картин, які раніше не виходили в прокат у країнах СНД. Головою журі буде голландський кінорежисер Йос Стеллінг, котрий вручить приз “Золотий Дюк” за найкращий фільм фестивалю.

До позаконкурсної програми включили понад 80 картин. Планують ювілейну ретроспективу фільмів Федеріко Фелліні, панораму найкращих комедій Одеської кіностудії й ретроспективу Кіри Муратової.

До того ж одним із важливих спецпроектів кінофестивалю є “Літня кіношкола”, у рамках якої будуть майстер-класи почесних гостей фестивалю. Для студентів кіношколи передбачена спеціальна акредитація, що дає змогу подивитися усі фестивальні картини й оселитися в наметовому містечку.

Фестивальним центром стане кінотеатр “Батьківщина”, де відбуватимуться покази конкурсної програми, а церемонії відкриття й закриття відбудуться в Одеському театрі опери та балету. Спеціальні покази, панорами й ретроспективи охоплять майже всі кінотеатри міста, повідомляє УНІАН. 

 Олеся Болозовська

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8014 / 4.07MB / SQL:{query_count}