Гармонії в очікуванні дива

Камерний оркестр “Академія” вже зробив львів’янам подарунок

Камерний оркестр “Академія” вже зробив львів’янам подарунок

Черговий невеликий ювілей відсвяткувала чудова традиція камерного оркестру "Академія": недільного вечора львів'яни знову отримали "Різдвяний музичний дарунок".

П'ятнадцять років поспіль студентський оркестр Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, керований Мирославом Скориком та Артуром Микиткою, у передсвятковий час готує особливу програму - як для слухачів, так і для учасників. У різдвяних зустрічах звучать нові й найбільш ефектні твори репертуару, дебютують талановиті солісти. Цього року концерт видався особливим ще й з огляду на те, що оркестр готується до великого свята - відзначення п'ятдесятиліття від часу заснування. Незадовго до "Різдвяного дарунка" відбувся й перший Всеукраїнський конкурс камерних ансамблів та квартетів, а також приурочена до нього масштабна конференція. Керівники та учасники оркестру виявились активно задіяними в цій імпрезі і як організатори, і як учасники, і як переможці, що позначилося й на особливій урочистості настрою концерту.

Кожен із творів перед­різдвяної програми, дотепно модерованої доктором мистецтвознавства Любою Кияновською, і справді скидався на захопливу святочну історію, яка неодмінно має добрий кінець. Чи динамічний Концерт для оркестру Антоніо Вівальді, чи сповнений побароковому стриманих і водночас глибоких емоцій Альтовий концерт сучасника Баха Георга Філіпа Телемана, чи кінематографічні образи Ave Maria одного із найпопулярніших композиторів ХХ ст. Астора П'яццоли - кожна із цих передноворічних "прикрас" посвоєму налаштовувала на особливий лад. Окремо слід відзначити неабияку майстерність солістів­вихованців академії (і навчального закладу, й оркестру) - альтиста Устима Жука, флейтового дуету Іванни Громіш та Жанни Лень, що прикрасили святковий вечір віртуозними позлітками стилю "брилліант" у Блискучому рондо Антона Бернгарда Фюрстенау, і самовпевнену, яскраву, зрілу манеру скрипальки Роксолани Закопець у відтворенні мандрівних вражень Кароля Шимановського (Ноктюрн і Тарантела). А на завершення вечора справжнім сюрпризом "під ялинку" стало просвітлене звучання Секстету Ріхарда Штрауса із музики до драми "Капрічіо" та дещо оновлений репертуар колядок, що вже звично звучать наприкінці програми академічних "Дарунків".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8143 / 4.08MB / SQL:{query_count}