Музика на карантині

Грип завдав не лише матеріальних збитків і фізичних страждань. Потерпіли й високі почуття

Грип завдав не лише матеріальних збитків і фізичних страждань. Потерпіли й високі почуття

Наступного вівторка знову відкриють для публіки свої двері Львівська філармонія й театр опери та балету, а вже вчора на концерт до цирку запрошував улюбленець місцевої публіки, співак Остап. У той самий час для вужчого кола шанувальників на сцені Театру для дітей та юнацтва відбувався виступ київського фолкгурту "Даха­Браха". Культурне життя міста потрохи повертається до звичного ритму. Епідемія грипу завдала чималих збитків не лише фізичному здоров'ю львів'ян.

"Звичайно, назвати точну цифру збитків - не лише матеріальних, але й естетичних та моральних, завданих карантином, сьогодні складно, - говорить "Пошті" генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп. - Довго доведеться виконавцям долати й внутрішній дискомфорт, спричинений переносом концертів. Проте, вважаю, що заходи були виправданими, оскільки ситуація в місті й справді склалася непроста".

Частину концертів, на жаль, відновити не вдасться, каже директор філармонії. Як, наприклад, заплановане феєричне закриття фестивалю "Контрасти" за участі славетного джазового перкусиста із США Франка Паркера - приїзд до Львова був включений до його насиченого гастрольного маршруту, який навряд чи вдасться перепланувати в кілька наступних років. Натомість, більшість концертів українських виконавців, у тому числі львівських, таки відбудеться, хоча для цього доведеться суттєво попрацювати над концертним графіком наступних місяців.

У столиці культурний карантин також суттєво вплинув на гастрольний календар листопада. Свої виступи скасували або перенесли білоруська група "Ляпіс Трубецкой" та російські "Дельфин" і "Lumen", захворів лідер "Тартака" Сашко Положинський, відмовилися від виступів Maxima, Gouache, Qarpa. Щоправда, більшість виконавців уже ґречно назвали точні дати, в які шанувальники із дійсними раніше придбаними квитками зможуть­таки побачитися із своїми улюбленцями. Перенесла на січень ювілейний концерт у палаці "Україна" і законослухняна Оксана Білозір (дивна річ, та білборд у Львові й досі запрошує шанувальників на 16 листопада).

Проте в деяких випадках складна епідеміологічна ситуація могла стати непоганим прикриттям власної недобросовісності. Наприклад, і досі не відомо, чи справді так злякалися учасники культового британського гурту 80х "Pet Shop Boys" "свинячого" грипу, що скасували концерти 24 - 25 листопада в Одесі та Києві. Подейкували різне: і про те, що організатори були неготовими прийняти "зірок", і що самі хлопці не надто хотіли їхати в Україну. Проте офіційний сайт групи спростовує версії усіх пліткарів: концерти скасовано у зв'язку з епідемією грипу. Копія незрозумілого паперу з печатками підтверджує поважність повідомлення.

Утім, боялися гострих респіраторних захворювань не всі. Частина комерційних концертів відбувалася в столиці за планом. А першого листопада навіть відбувся фестиваль за участі "ДДТ", "Братів Карамазових", українських рок­груп "CoMaha", "Абразія", "Гражданин Топинамбур", "Антитела" та "Сонцекльош". Упевнений в опірності свого організму виступив у Києві і Алєксандр Ро­зенбаум. Не зрадила столичним шанувальникам "Пікардійська терція". На концерті, що відбувся минулої суботи в Жовтневому палаці (Міжнародному центрі культури та мистецтв), був аншлаг, розповідає "Пошті" учасник гурту Андрій Капраль. "Ми більше хвилювалися навіть не за себе, а за киян, - каже музикант. - Усіх відвідувачів забезпечили захисними масками. А от зривати концерт у наші плани ніяк не входило. Адже продаж квитків розпочався ще в червні, люди чекали на зустріч, на наш виступ. Не хотіли їх розчаровувати".

Також наразі призупинена активність передвиборних агітаційних концертів, що може суттєво вплинути на гаманці їх учасників та імідж замовників. Зрештою, останні вже знайшли можливість попіаритися і без музики.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.1980 / 4.1MB / SQL:{query_count}