Франкфурт: картинки з виставки

Від 14 до 18 жовтня ФранкфуртнаМайні знову перетворився на книжкову столицю світу. Традиційно тут демонструють не лише видавничі новинки, але й найновіші культурні тренди загалом. Цьогоріч у місті на Майні вагалися між віковічними традиціями і ноу­хау, Конфуцієм і коміксами, Сходом і Заходом. Невипадково й почесний гість цьогорічної книжкової виставки, Китай, обрав своїм гаслом "Традиції та інновації".

Від 14 до 18 жовтня ФранкфуртнаМайні знову перетворився на книжкову столицю світу. Традиційно тут демонструють не лише видавничі новинки, але й найновіші культурні тренди загалом. Цьогоріч у місті на Майні вагалися між віковічними традиціями і ноу­хау, Конфуцієм і коміксами, Сходом і Заходом. Невипадково й почесний гість цьогорічної книжкової виставки, Китай, обрав своїм гаслом "Традиції та інновації". Для німців, навіть тих, хто так і не встиг побувати у виставкових залах, ці запросини стали чудовою нагодою познайомитися із багатовіковою азійською культурою: мистецькі експозиції, концерти, лекції, що супроводжували книжкову інвазію зі Сходу, вражали не лише якісно, але й кількісно. На відміну від офіційної делегації із 180 китайських письменників, виступи котрих не тішилися популярністю. Значно більший ажіотаж викликали акції поза рамками офіційних презентацій: не допустивши до них опальних культурних діячів, влада КНР не зуміла перешкодити їх фізичному перебуванню у Франкфурті, що, зрозуміло, викликало найбільше зацікавлення.

Інші герої нашого часу

Умберто Еко та Маргарет Етвуд цього року почували себе на ярмарку не лише книжок, але й літературного марнославства, схоже, не дуже затишно. Адже увага більшості була прикутою до інших авторів, хоча зірки Букера і Стреги хоробро читали уривки з нових романів. Проте їх присутність передовсім була потрібною для промо­акції інших видів споживання літератури, передовсім аудіо­ та електронних книжок, що нині зайняли замалим не третину всіх виставкових стендів.

Два Гюнтери,
два Гюнтери...

Цього року минуло ще й півстоліття від дня народження "Бляшаного барабана". З цієї щасливої нагоди його "батько" Гюнтер Грасс знову вирішив поспівати (до речі, музичними екзерсисами він супроводжує свої виходи у франкфуртський світ майже щороку), але на цей раз у дуеті із своїм тезкою - відомим німецьким фріджазменом, перкусистом Гюнтером "Бебі" Зоммером. Звукопис роману зібрав чимало прихильників як із числа книголюбів, так і меломанів - і недаремно...

З корабля на бал

Заявлену в прямому ефірі телеканалу "3sat" зустріч із письменницею Гертою Мюллер вочевидь планували задовго до оголошення вердикту Нобелівського комітету. Тож коли свіжоспечена нобеліатка з'явилася у залі 4.1, там уже яблуку не було де впасти. Адже саме завдяки румунській емігрантці, котрій знову вдалося прославити німецьку літературу, цьогорічна "мекка" скидалася на справжнє свято. А діалог героїні з модератором - на віртуозний етюд у чотири руки.

Гостинні гості

Наступного року на Майні буде гаряче навіть у жовтні - адже почесним гостем Франкфурта стане Аргентина.

Франкфурт

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9488 / 4.08MB / SQL:{query_count}