Кіноосінь

Десять фільмів кінофестивалю "Молодість", які в жодному випадку не можна пропустити

Десять фільмів кінофестивалю "Молодість", які в жодному випадку не можна пропустити

15 жовтня було оголошено конкурсну та позаконкурсну програми 39го Міжнародного кінофестивалю "Молодість", що триватиме з 24 жовтня до 1 листопада в Києві. Відкриє фестиваль французька стрічка "Коко Шанель і Ігор Стравінський" Яна Кунена, яка завершувала цьогорічний Каннський кінофестиваль. Закриє "Молодість" фільм "Джон Рабі" Флоріан Галенбергер.

Традиційно в конкурсну програму входять студентські, професійні короткометражні й повнометражні роботи режисерів­дебютантів. Цього року повний метр представляють вісім картин. У кожному виді конкурсної програми Україна представила по одному фільму.

У рамках фестивалю відбудуться ретроспективи Жака Таті, Андрєя Хржановского й Катрін Деньов. Цій легенді французького кінематографа на відкритті фестивалю буде вручено приз "За внесок у світовий кінематограф". Організатори обіцяють, що Деньов особисто прийме нагороду з рук Президента України Віктора Ющенка.

Фестиваль також містить такі програми, як "Французьке кіно сьогодні", "Німецький бульвар", "Нове російське кіно", "Ізраїльське кіно", "Сучасне аргентинське кіно" тощо. Щоб не заблукати у хитросплетінні фестивальних вражень, рекомендуємо суб'єктивну топ­10 найцікавіших картин "Молодості".

"Росія 88"

Конкурсна програма. Rossiya 88, Росія, 2009, 104 хв. Реж.: Павєл Бардін. У рол.: Пьотр Фьодоров, Вєра Строкова, Казбєк Кібізов.

Банда скінхедів "Росія 88" знімає агітаційні ролики, щоб розміщувати їх в Інтернеті на ресурсі Youtube. Водночас камера фіксує життя банди - до оператора усі звикають і перестають зважати на нього. Ватажок банди на прізвисько Штик дізнається, що його сестра зустрічається із кавказцем... Сюжет фільму - вигадка автора. Однак ця вигадка заснована на фактах сучасного російського життя.

"Рай - це Захід"

Програма "Французьке кіно сьогодні". Eden a l'Ouest, Франція, Греція, Італія, 2009, 110 хв. Реж.: КостаГаврас. У рол.: Рікардо Скамарчіо, Одіссеас Папаспіліопулос, Леа Вяземскі.

Кожен має історію: старець, що жебракує, п'яна жінка, яка спить у вагоні метро, дивак, схожий на Чарлі Чапліна... Як і в "Іліаді", пригоди досі не відомого героя починаються на Егейському морі. На тому ж морі та під тим же сонцем та небом, що були свідками занепаду могутньої цивілізації. Після багатьох пригод із перервами в Раю та в Пеклі історія героя фільму дивним чином закінчується у Парижі.

"Рікі"

Програма "Французьке кіно сьогодні". Ricky, Франція, Італія, 2009, 90 хв. Реж.: Франсуа Озон. У рол.: Александра Лемі, Сержі Лопес, Мелюсін Маянс, Артус Пере.

Коли пересічна Каті знайомиться із пересічним Пако, стається щось зовсім незвичайне: спалахує кохання. Від цього союзу народжується особлива дитина - Рікі, який вміє літати.

"Медузи"

Програма "Ізраїльське кіно". Meduzot, Ізраїль - Франція , 2007, 78 хв. Реж.: Етґар Керет, Шира Ґеффен. У рол.: Сара Адлер, Наама Ніссім, Ґера Сандлер.

Керен ламає ногу на власному весіллі. Медовий місяць на Карибах скасовано. Дивна дівчинка виходить з моря і йде за Батею, мов тінь. Джой - покоївка із Філіппін, яка працює на сувору стару жінку, мимоволі допомагає їй помиритися з дочкою... Портрет безладного світу, у якому кожен намагається знайти краще місце, шукаючи любов та щось, що можна запам'ятати чи забути. Таке життя у Тель­Авіві... "Золота камера" Каннського кінофестивалю.

"Цар"

Програма "Нове російське кіно". Царь, Росія , 2009, 116 хв. Реж.: Павєл Лунґін. У рол.: Пьотр Мамонов, Олеґ Янковскій, Раміля Іскандер, Анастасія Донцова, Алєксандр Домоґаров, Алєксандр Ільїн, Віллє Хаапсало, Іван Охлобистін, Юрій Кузнєцов, Алєксєй Макаров.

XVI сторіччя. У Росії, яка охоплена хаосом, Іван Ґрозний твердо переконаний, що виконує святу місію. Він встановлює диктатуру влади, жорстоко розправляючись із будьким, хто перешкоджає йому. І серед засилля терору лише митрополит Філіп, вірний товариш дитинства Івана Ґрозного, насмілився піднятися проти містичної тиранії царя. Остання роль Олєґа Янковского. Сумна звістка про смерть актора прийшла майже одночасно з прем'єрою картини у Каннах.

"Біла стрічка"

Програма "Фестиваль фестивалів". Das weisse Band, Німеччина, Австрія, Франція, Італія, 2009, 144 хв. Реж.: Міхаель Ханеке. У рол.: Леоні Бенеш, Йозеф Бірбіхлер, Райнер Бок, Крістіян Фрідель.

Протестантське селище у Північній Німеччині. 1913 - 1914 роки, напередодні Першої світової війни. Історія дітей та підлітків. Історія їхніх родичів: барона, економа, пастора, лікаря, акушерки, фермерів... У селищі трапляються таємничі злочини. Хто в них винен? "Золота пальмова гілка" Каннського фестивалю.

"Замерзлі душі"

Програма "Фестиваль фестивалів". Cold Souls, США, 2009, 97 хв. Реж.: Софі Бартез. У рол.: Пол Джаматті, Діна Корзун, Девід Стретейрн, Емілі Вотсон.

Ця метафізична трагікомедія починається зі страждань героя Пола Джаматті з приводу його творчої інтерпретації чеховської п'єси "Дядя Ваня". У тривозі він натрапляє на статтю, в якій ідеться про високотехнологічну компанію, що обіцяє полегшити страждання шляхом глибокого заморожування душі. Однак виникає проблема: перевізник душ "позичає" душу Джаматті амбіційній, але бездарній актрисі мильних опер. Залишившись без душі, Пол не має вибору, окрім як шукати її у похмурому СанктПетербурзі. У фільмі звучить після "Мертвого півня" на вірші Віктора Неборака "Поцілунок".

"Антихрист"

Програма "Фестиваль фестивалів". Antichrist, Данія, Німеччина, Франція, Швеція, Італія, Польща, 2009, 109 хв. Реж.: Ларс фон Трієр. У рол.: Віллем Дефо, Шарлотта Ґенсбур.

Пригнічена смертю дитини пара усамітнюється у заміському будинку у лісовій гущавині. Там вони сподіваються віднайти спокій для своїх розбитих сердець та відновити рівновагу у подружньому житті. Але це стає початком для сексуальних та кривавих сцен... "Золота пальмова гілка" за найкращу жіночу роль.

"Англієць
у НьюЙорку"

Програма "Сонячний зайчик". An Englishman in New York, Великобританія, 2009, 74 хв. Реж.: Річард Лекстон. У рол.: Джон Гйорт, Деніс О'Гайр, Синтія Ніксон.

Джон Гйорт уперше зіграв роль Квентіна Кріспа понад 30 років тому, у 1975 році, у легендарному телефільмі Джона Ґолда "The Naked Civil Servant". У першій частині своїх мемуарів найбільш знаний гомосексуаліст Британії оповідає про своє таємне життя. Фільм "An Englishman In New York" - про роки його слави. У свої сімдесят Квентін переїздить до Манхеттена. Фільм присвячено останнім 25ти рокам його життя.

"Гоголь Бордело" нон­стоп"

Циганськопанківський документальний фільм. Програма "Art/Life". Gogol Bordello NonStop. A GypsyPunk Documentary, США , 2008, 90 хв. Реж.: Маргаріта Хімено. У рол.: "Гоголь Бордело", Ману Чао, Сьюзан Дональдсон, Еліот Ферґюсон, Томас Ґобена, Євген Гудзь.

У фільмі відбито понад п'ять років із життя гурту з 2001 року: шлях Євгена та Гоголя Бордело від легенди андеґраунда до музичного явища міжнародного масштабу. Учасники гурту віком від 25ти до 50ти років походять із 5ти різних країн. Вони розповідають свої історії про імміграцію, про те, як потрапили до гурту, як залишають звичну роботу, аби вирушити в тур.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7184 / 4.16MB / SQL:{query_count}