Залізна рука міста

Цього року майстри з усієї країни, які приїдуть на фестиваль "Залізний лев", куватимуть жести

Цього року майстри з усієї країни, які приїдуть на фестиваль "Залізний лев", куватимуть жести

Відучора протягом трьох днів у Львові триватиме третій фестиваль ковалів. Гасло цьогорічної спільної роботи "залізних" майстрів - "Від руки рука". Учасники фестивалю мають викувати виріб, що символізуватиме певний жест чи рух. Автор ідеї - Орест Івасюта, заслужений художник України. Учасникам видаватимуть заготовки товщиною 8 мм у формі долоні. Кожен повинен у ній відобразити спільну тему - "жести". Пізніше усі роботи будуть скомпоновані в цільну композицію, яку встановлять у Львові.

Основною метою фестивалю є обмін досвідом між ковалями, які працюють у різних регіонах України. Важливо також показати людям сам процес кування в такому вигляді, як він відбувався сотні років тому. Особливістю львівського фестивалю є мінімальне використання новітніх технічних засобів. Свої вироби ковалі створюватимуть, як і сотні років тому, за допомогою горна, молота та ковадла. Ковалі розташуються на площі за Арсеналом, де і відбуватиметься основне дійство: у суботу - підковування коня, варіння кулешу львівськими козаками та ковальські майстер­класи; у неділю - хлопці з клубу "Галицький лев" влаштують лицарське шоу.

Ковалі запевняють, що за допомогою фестивалів та виставок намагаються боротися з кітчем. У святі візьмуть участь близько 50 ковалів з Криму, Сум, Донецька, Хуста, Ужгорода, Києва. Зазначимо, що вже традиційно щорічні фестивалі "Залізний лев" закінчуються кованими подарунками місту, 2007 року це була лавка для закоханих, а минулого року - карта України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6581 / 4.06MB / SQL:{query_count}