“Вибрані” пішли в народ

Місько Барбара, фронтмен гурту  "Мертвий півень", про тур містами Східної України, стереотипи та народних обранців

Місько Барбара, фронтмен гурту  "Мертвий півень", про тур містами Східної України, стереотипи та народних обранців

 

artvertep.dp.ua
misko.jpg
 

У неділю концертом у київському клубі "Докер-АВС" завершує свій імпровізований тур містами Східної України "Мертвий півень". Нагадаємо, чимало подій цього року вже встигли засвідчити, що культова група залишається "живішою за живих". Зокрема, з інтервалом у тиждень з'явилися два альбоми, збірка хітів усіх мертвопівнівських часів "Вибраний народом" та нова, спільна з Юрієм Андруховичем робота "Кримінальні сонети". Першими побачили дві новинки, звісно ж, львів'яни на традиційному вже "Прокиданні з "Мертвим Півнем" у дворику Ратуші під час святкування Дня Львова. Кияни натомість були присутніми під час самого процесу народження лайв-альбому "Мертвий Півень. Вибраний народом". Східноукраїнські міста, на перший погляд, традиційно залишилися менше втягненими в черговий процес оживання "МП". Однак музиканти дуже швидко вирішили виправити цю історичну несправедливість. Докладніше про екстремальне турне фронтмен "Мертвого півня" Місько Барбара розповів "Пошті".

- Аж ніяк не назвав би цей тур "екстремальним". Оповідки про "ворожий Схід" - суцільні стереотипи. Ми вирушили в цей тур лише з позитивним настроєм, таким він залишається і дотепер. Частину своєї публіки, яка приходить у цих містах, вже знаємо, частину нової завжди вдається привабити. Ми вже виступили в Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку, попереду Київ. 29 червня в столичному "Докер-АВС", крім концерту, презентуватимемо з нагоди завершення міні-туру ще й відеокліп на "Гуцулку Ксеню".

- Чим зумовлений вибір саме такого маршруту?

- Ми вже давно планували тур саме містами Східної України, проте цей задум ніяк не вдавалося зреалізувати. А тут вийшов альбом "Кримінальні сонети" й так ідеально збіглося, що Андрухович у цей час є в Україні й зможе репрезентувати цей альбом разом із нами.

- Це ваша перша концертна подорож містами Східної України?

- У формі такого собі міні-туру - перша. Але ми вже й рані­ше час від часу виступали в східноукраїнських містах, що­правда, з більшими чи меншими перервами.

- Тур і справді виглядає доволі імпровізовано. Наскільки відомо, в нього нема конкретного організатора, всі виступи - лише ваша власна ініціатива...

- Фактично так воно і є. Спонсора на ці виступи ми не мали, організатора як такого теж. Але в останній час "Мертвий півень" видав два диски, які ми дуже хотіли показати якнайширшій аудиторії. Тож у принципі - це тур на підтримку нових альбомів.

- Акцент у ваших концертах робите на "Кримінальних сонетах" чи "Вибраному народом"?

- Однаково важливим є і те, й те. А оригінальність виступів у тому, що перед ними ми спе­ціально збиралися з Юрієм Андруховичем, проводили репетиції. Тобто письменник виступатиме в цьому турі як соліст гурту "Мертвий півень". Не просто читатиме кримінальні сонети, а виконуватиме їх разом з нами як вокаліст. До речі, в усіх містах на маршруті туру. Виступити Андрухович не зможе, на жаль, лише в Києві.

- Коли б у кожному з тих міст, якими їздите зараз, довелося знову провести сесію "Вибраного народом", наскільки суттєво вплинуло б це, як вважаєте, на треклист збірки "кращого"?

- Думаю, не надто. Адже за пісні, які увійшли до збірки, голосувала вся Україна. Тому й проводимо свого роду тур на підтримку.

- Чи відомі вам прецеденти (в українській музиці і не лише), коли ще хтось формував по­дібним чином - шляхом демократичного голосування - свою збірку "Greatest Hits".

- Думаю, що в світі хтось і здогадався, яким ще способом можна укладати збірники най­більших хітів. А от в Україні, наскільки мені відомо, такого ще ніхто не робив. Можливо, хтось і користувався "підказками" шанувальників під час укладання треклиста, але "наживо" після цього його точно не виконував. Сама ідея справді була новою і цікавою нам - а отже, й народу.

- Зараз маєте можливість якось відстежувати, наскільки популярний цей альбом в Україні?

- Він доволі успішно розповсюджується і через Інтернет, і в музичних крамницях. Отож справа рухається. Бачимо, що "Вибраний народом" і справді цікавий слухачам.

- Тобто, давні роботи виявились навіть цікавішими за нові? Наприклад, за ті ж "Кримінальні сонети"?

- Ні, ситуація цікава власне тим, що давні роботи ми суттєво відновили. Наприклад, "Коли ти смієшся" заспівали разом з Кашею  Сальцовою, ще однією родзинкою збірки став відеобонус - давній кліп на пісню "Холодно". Та й будь-яке живе виконання (нагадаємо, запис збірки за результатами голосування проводився в столичному "Докерс-пабі") від­різняється від студійного. А "Кримінальні сонети" - це, хоч і паралельна робота, але зовсім інша. Містить цілком нові речі, незважаючи навіть на те, що якусь версію одного з сонетів ми записували й раніше. Ще цікавіше виглядає презентація цього альбому в живому виконанні разом із Андруховичем.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9999 / 4.12MB / SQL:{query_count}