Фінальні акорди ювілею

Дім Франка запрошує на фінісаж проєкту, присвяченого 165-літтю з дня народження письменника

Завтра, 14 жовтня о 19.00 у Театрі Леся Курбаса відбудеться камерний концерт, який стане фінісажем проєкту «Франко. RE:Volution» Дому Франка. На вас чекає дружня атмосфера, злегка меланхолійний настрій, трохи світлого суму, трохи ностальгії, трохи доброго, ледь терпкого вина і багато чудової музики і співу…
Цього вечора відбудуться прем'єри творів композитора Золтана Алмаші на слова Івана Франка у виконанні гурту «Курбаси» в супроводі струнного квартету імені Левка Ревуцького (Маріана Скрипа, Едуард Скрипа, Андрій Тучапець, Золтан Алмаші). Йдеться про твори «Цехмістер Купер’ян», «Так, ти одна моя правдивая любов…», «Ось спить дитя» і варіації на тему авторської мелодії Івана Франка до твору «Душа безсмертна». Також у програмі вечора «Прелюдія» для віолончелі, «В горах» для скрипки та віолончелі і «Карпатська пісня» для струнного квартету.
Модеруватиме дійство директор Дому Франка Богдан Тихолоз. В афіші використана репродукція скульптури Василя Одрехівського «Ранкові ритми» (бронза, 2013).
До слова, саме цей митець є куратором артпроєкту «FrankoLaboratorium 3.0. Поза межами можливого» до 165-ліття з дня народження Івана Франка, який тривав в рамках проєкту «Франко. RE:Volution» Варто нагадати, що вперше FrankoLaboratorium у колаборації Дому Франка та Львівської національної академії мистецтв відбувся у 2017 році, вдруге – у 2020 році. Ректор Львівської національної академії мистецтв Василь Косів зазначає: «В Україні і у Львові дуже багато анонсів подій містять текст «відбувається вперше». Але мене насправді значно більше дивує, коли я читаю, що щось відбувається вдруге. А якщо це відбувається вже втретє, то ми маємо надію, що вже міцно тримаємось на ногах і це буде тривати далі».
Цього разу в Домі Франка представили виставку сучасного мистецтва за участі 21 художника з України, Колумбії та Франції. Митці об'єдналися навколо постаті Івана Франка та в цій інтеграції запропонували новаторський погляд за допомогою широкого спектру виражальних засобів: відео-арту, перформансу, хепеннінгу, інсталяції, фото, живопису тощо. 
За словами куратора проєкту Василя Одрехівського, Franko Laboratorium втілює ідею своєрідної лабораторії, оскільки поєднує виставково-експозиційні аспекти з освітньо-пізнавальним процесом, командною роботою кураторів із особисто кожним митцем для реалізації мети проєкту. Концепція «Поза межами можливого» проявилася у творчості всіх запрошених учасників. Кожен мав свої «межі», які він розширював».
Ще однією частиною проєкту була презентація творчості іноземних учасників Бріса Маре з Франції та Ернана Замбрано з Колумбії, а також перформанси молодих митців, студентів кафедри актуальних мистецьких практик Львівської академії мистецтв, інспіровані творчістю І. Франка. 
Ернан Замбрано зазначає: «Я був натхненний текстами Івана Франка. Своєю роботою «Алетея» я хотів показати історію відносин людини і світла. Від освоєння вогню до дослідження Всесвіту, через відкриття електрики та квантової механіки – цей шлях був просвітлений пробудженими духами. Саме так у своєму тексті «Поза межами можливого» Іван Франко називає «сміливих душ і бистрих очей», і саме їм прагне віддати шану демонстрована мною інсталяція». 
Бріс Маре розповів про свою роботу таке: «Використовуючи абстрактні та геометричні форми, я з’єдную сегменти, які ілюструють як новий світ, так і людські стосунки. Іван Франко, захисник народу і революціонер, часто неправильно зрозумілий і ув’язнений, ніс у собі крила, щоб пройти крізь ґрати, з якими він стикався». Оглянути мурал митця «Ніша» можна на території Дому Франка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4385 / 3.99MB / SQL:{query_count}