Три прем’єри від України

Фільми Валентина Васяновича, Олега Сенцова і Петера Керекеша представлять на Венеційському кінофестивалі

З 1 до 11 вересня триватиме 78-й Венеційський кінофестиваль. В конкурсах одного з найпрестижніших кінофестивалів світу Україна буде представлена одразу трьома фільмами, створеними за державної підтримки. Світова прем’єра «Відблиску» Валентина Васяновича відбудеться в основному конкурсі кіноогляду, «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша – у конкурсній програмі «Горизонти».
Фільм «Відблиск» увійшов до основної конкурсної програми і позмагається за головну нагороду фестивалю – «Золотого лева». У ньому йдеться про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, яка також травмована через смерть близької людини на війні. Продюсерами фільму стали Валентин Васянович, Ія Мислицька, Володимир Яценко та Анна Соболевська. Виробництво здійснили кінопродакшн «Арсенал філмс» за участі «ForeFilms» та фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Прем’єра фільму «Носоріг» Олега Сенцова відбудеться в конкурсній програмі «Горизонти». Робота над кінострічкою почалася ще у 2012 році, проте була призупинена через незаконний арешт режисера російськими спецслужбами у 2014-ому та подальше його ув’язнення. Після його звільнення у 2019 році, роботу над проєктом було відновлено. Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Головні ролі у проєкті виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор'єв і Аліна Зевакова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував. «Носоріг» створений у копродукції України («Артхаус Трафік», «Край кінема»), Польщі (Apple Film Production) та Німеччини (Ma.ja.de). Генеральними продюсерами проєкту є Денис Іванов і Олег Сенцов. Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом та німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.
«Цензорка» Петера Керекеша спільного виробництва України, Словаччини, Чехії також увійшла до конкурсної програми «Горизонти». Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто. Українськими продюсерами стали Денис Іванов і кінокомпанія «Артхаус Трафік» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
У кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю представлять кінопроєкт Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», що перебуває на стадії постпродакшну. Він став одним із 30 проєктів ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі у Venice Production Bridge. 
Венеційський кінофестиваль є одним із найстаріших та найпрестижніших кінофестивалів світу. У 2019 році перемогу у конкурсі «Горизонти» здобув український фільм «Атлантида» Валентина Васяновича, у 2020 році – робота Наталі Ворожбит «Погані дороги» отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю «Тиждень критики».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4148 / 3.99MB / SQL:{query_count}