Експозиція в стилі ар-деко

Art Salon Veles запрошує львів’ян і гостей міста на виставку і програму супутніх подій

Учора, 30 червня, в Art Salon Veles (вул. Фредра, 4-а) відбулося відкриття виставки «Ар-деко і сучасні тенденції», яка триватиме до кінця вересня. 
«У нашій експозиції представлені об’єднані твори мистецтва, предмети інтер’єру, дизайнерський одяг і прикраси як авторів цього періоду, так і сучасних митців, – каже організаторка і координаторка проєкту Галина Тринцолин. – В часі експонування цих робіт ми представимо ще й низку супутніх подій: різноманітних авторських лекцій, перфоменсів і вечірок, присвячених напрямку ар-деко».
Ар-деко – це стиль, який формувався у 20-их роках минулого століття в Європі та став уособленням практичності, комфорту і шику. Термін «арт деко», або «ар-деко», з’явився після Міжнародної виставки, що відбулася в Парижі у 1925 році і офіційно називалася Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes. На цій виставці всьому світу були показані предмети розкоші французького виробництва, які доводили, що Париж залишився інтернаціональним центром стилю і моди і після Першої світової війни.
Стиль Арт-деко – це найперше вишуканість, багатство, які прийшли на зміну аскетизму і всім обмеженням у роки війни. Людям хотілося скоріше забути злидні, які випали на їхню долю, і з головою зануритися в світ багатства та розваг.
Яскравий і дорогий стиль народився на стику геометричної класики і раціоналістичного модерну, строгі й прості форми яких стали чудовим тлом для найскладніших багатих фактур. У 20-ті роки, як, утім, і зараз, було прийнято не любити пишну класику. Ар-деко став відповіддю на запит нової промислової та бізнес-еліти, яка воліла мати не лише дорогі, але й модні, сучасні інтер’єри.
Для ар-деко були чужі різноманітні ідеології, і єдиною метою стилю було створити зручний та комфортний, новий у своїй естетиці, стильний та статусний простір для життя і роботи людини. Варто зазначити, що саме це й зумовило «безсмертність» стилю, адже ідеології мають здатність застарівати, а прагнення до комфорту і статусу вічне.
Найбільш яскравими та відомими представницями і представниками цього напрямку в Україні стали Олександра Екстер, Соня Делоне, Анатолій Петрицький, Вадим Меллер, який співпрацював із Лесем Курбасом і Миколою Кулішем та інші.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3503 / 3.97MB / SQL:{query_count}